Aktualności

Po przerwie zagramy w Kaliszu 11 lis

Po przerwie zagramy w Kaliszu

11 lis 2021 19:42

Po reprezentacyjnej przerwie na parkiety wracają szczypiorniści PGNiG Superligi. Zawodników Zagłębia w dziewiątej serii spotkań czeka wyjazdowe starcie w Kaliszu.

Mężczyźni

Miedziowi spożytkowali reprezentacyjną przerwę, trenując z aktualnymi wicemistrzami Polski. Zagłębie połączyło siły z Orlen Wisłą Płock i rozegrało również towarzyski dwumecz z drugą reprezentacją Norwegii. W pierwszym spotkaniu padł wynik 24:35, w drugim dużo lepszym remis po 35.

Tym razem lubinianie zagrają o ligowe punkty z czołową drużyną rozgrywek. Energa MKS Kalisz zajmuje w tabeli PGNiG Superligi piąte miejsce z dorobkiem 14. punktów. Kaliszanie od początku sezonu prezentują się bardzo dobrze i pokazali, że ścisła czołówka będzie musiała się z nimi liczyć. Energa wygrała między innymi w Puławach, z jednym z kandydatów do medalu w obecnym sezonie, Azotami.

Ale Miedziowi pokazali też, że potrafią grać z wyżej notowanym rywalem. Ostatni mecz z Górnikiem Zabrze niemal przez cały czas toczył się pod dyktando Zagłębia, jednak kilka prostych błędów, nieskuteczność i generalnie słaba końcówka sprawiły, że trzy punkty powędrowały do Zabrza.

Gospodarze wydają się być faworytem niedzielnego starcia, ale za Miedziowymi przemawia statystyka bezpośrednich meczów. Ostatnie trzy starcia na linii Lubin-Kalisz padły łupem Zagłębia. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie.

Początek meczu o godzinie 17:30. Transmisja w TVP Sport na sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.