Aktualności

Po przerwie czas na derby! 18 lis

Po przerwie czas na derby!

18 lis 2022 09:32

Po reprezentacyjnej przerwie wracamy z przytupem. Już w sobotę czeka nas derbowe spotkanie w Głogowie!

Mężczyźni

Derby tradycyjnie już dostarczają dodatkowych emocji i elektryzują nie tylko zawodników, ale i kibiców w całym regionie. Nie inaczej będzie i tym razem, bo Zagłębie będzie chciało powstrzymać rozpędzonego Chrobrego.

Podopieczni Vitalija Nata i Pawła Wity w obecnym sezonie są niezwykle groźni na własnym parkiecie, o czym mogą świadczyć same liczby. Na pięć domowych spotkań głogowianie odnieśli cztery zwycięstwa, a jedyną porażkę zanotowali z jednym z kandydatów do mistrzostwa, Orlen Wisłą Płock. Raz zawodnicy Chrobrego wygrali na wyjeździe, w Kaliszu i przed derbowym spotkaniem mają bilans pięciu zwycięstw i pięciu porażek, co daje wysokie, szóste miejsce w ligowej tabeli.

Miedziowi po słabym początku sezonu zaczęli punktować, wygrali trzy mecze i mają na swoim koncie dziewięć punktów. Zagłębie wygrało ważne mecze z Piotrkowianinem, Pogonią Szczecin i Kaliszem, dzięki czemu złapali oddech i patrzą w górę ligowej tabeli. Do ósmego w tabeli Wybrzeża Gdańsk lubinianie tracą tylko cztery punkty.

Głogowianie przed derbowym spotkaniem mieli pucharowe przetarcie. W meczu drugiej rundy eliminacji Pucharu Polski Chrobry pokonał wysoko przedstawiciela Ligi Centralnej, Stal Gorzów Wielkopolski 34:27. Zagłębie swój mecz w Lesznie rozegra we wtorek 29 listopada.

Sobotnie derby w hali imienia Ryszarda Matuszaka w Głogowie rozpoczną się o godzinie 20:00.
Transmisja: https://emocje.tv/live/1468/chrobry-glogow-mks-zaglebie-lubin