Aktualności

Piłka ręczna dla najmłodszych i zaproszenie na ostatni mecz 18 maj

Piłka ręczna dla najmłodszych i zaproszenie na ostatni mecz

18 maj 2022 10:43

W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbyła się kolejna akcja dla najmłodszych „Ręczna z Klasą”. Piłkarze ręczni Zagłębia poprowadzili zajęcia dla dzieci i zapraszali na sobotni mecz swoich klubowych koleżanek, Mistrzyń Polski z KPR-em Kobierzyce.

Mężczyźni

W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie gościli pierwszoklasiści ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Lubinie.

W akcji wzięło udział ponad 50 dzieci. Po zwiedzaniu obiektu przyszedł czas na zajęcia WF, prowadzone przez zawodników Zagłębia Lubin. W pierwszy dzień treningi prowadzili Wojciech Hajnos i Kamil Drobiecki, w drugi Mateusz Drozdalski i Michał Bekisz.

Po zajęciach zawodnicy zapraszali na mecz swoich klubowych koleżanek. W niedzielę o godzinie 14:30 żeńska drużyna Zagłębia podejmować będzie KPR Gminy Kobierzyce w ostatnim meczu sezonu. Po spotkaniu odbędzie się oficjalna koronacja aktualnych mistrzyń Polski oraz brązowych medalistek PGNiG Superligi Kobiet, a także nagród indywidualnych.

Akcja „Ręczna z Klasą” organizowana jest w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”. Organizatorami przedsięwzięcia są MKS Zagłębie Lubin S.A. i Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie.