Aktualności

Pierwszy sparing za nami 21 sty

Pierwszy sparing za nami

21 sty 2022 20:33

Za nami pierwszy sparing z Energą MKS Kalisz. Dziś wraz z Orlen Wisłą Płock zmierzyliśmy się z kaliszanami po raz pierwszy, jutro mecz numer dwa.

Mężczyźni

Kontrolny mecz w hali RCS był zwieńczeniem wspólnych treningów Miedziowych z Nafciarzami. Obie drużyny korzystają z przerwy w rozgrywkach i wspólnie przygotowują się do drugiej części sezonu. Płocczanie pojawili się w Lubinie w składzie bez zawodników, którzy aktualnie przebywając na Mistrzostwach Europy na Węgrzech i Słowacji.

Spotkanie kontrolne zakończyło się wygraną ekipy z Kalisza, która pokonała połączone siły Zagłębia i Orlen Wisły Płock różnicą czterech bramek. Jutro o godzinie 15:00 w Kaliszu zespoły zmierzą się ze sobą ponownie.

- Dla nas współpraca z klubem z Płocka jest bardzo ważna. To drugi cykl naszych spotkań. Wcześniej byliśmy w Płocku. Możemy sprawdzić się na tle jednej z najlepszych drużyn w Polsce, drużyny która rokrocznie reprezentuje nasz kraj w europejskich pucharach. My pracujemy nad tym, żeby poziom naszej drużyny cały czas się podnosił – mówi Jarosław Hipner, trener Zagłębia Lubin.

MKS Zagłębie Lubin/Orlen Wisła Płock – Energa MKS Kalisz 25:29

Bramki zawodników Zagłębia: Sroczyk 5, Stankiewicz 3, Adamski 2, Iskra 2, Hajnos 2, Moryń 2, Pietruszko 1.

Fot. Mariusz Babicz