Aktualności

Paweł Krupa w Zagłębiu! 5 cze

Paweł Krupa w Zagłębiu!

5 cze 2023 09:41

Kolejny transfer w naszej męskiej drużynie. Do Zagłębia dołącza Paweł Krupa. Nowy zawodnik Miedziowych związał się z klubem umową na dwa lata.

Mężczyźni

- Bardzo się cieszę z przejścia do Zagłębia i z tego, że dalej będę mógł grać na najwyższym poziomie w Polsce. Mam nadzieję, że moje umiejętności i doświadczenie pomogą drużynie do walki o wyższe cele. Do Lubina przyjeżdżam z całą rodziną, więc będzie to teraz moje miasto i klub któremu będę oddany w stu procentach. Do zobaczenia na hali! - mówi Paweł Krupa.

Lewy rozgrywający urodził się w Szczecinie 24 października 1989 roku i od początku swojej kariery związany był z klubami ze swojego rodzimego miasta. Wychowanek Kusego Szczecin w 2007 roku został zawodnikiem Pogoni, z którą przeszedł drogę od drugiej ligi do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której zadebiutował w 2009 roku i niemal w każdym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem Portowców. W sezonie 2016/2017 wystąpił w 28 meczach i zdobył 111 bramek, co było drugim najlepszym wynikiem w szczecińskiej drużynie.

Paweł Krupa ma za sobą występy w seniorskiej reprezentacji Polski, w której zadebiutował 13 czerwca 2018 w meczu towarzyskim z Hiszpanią. Nowy rozgrywający Zagłębia wystąpił także w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2020, w których rozegrał dwa spotkania.

W sezonie 2014/2015 zajął ze szczecińskim klubem historyczne czwarte miejsce, dzięki czemu zagrał w dwóch meczach Pucharu EHF z węgierskim Csurgói KK, w których zdobył sześć bramek.

Paweł Krupa ma 33 lata i występuje na pozycji lewego rozgrywającego. W minionym sezonie zdobył 82. bramki w 25. meczach.

Paweł Krupa to kolejny zawodnik, który dołączył do Zagłębia przed nowym sezonem PGNiG Superligi Mężczyzn. Wcześniej klub zakontraktował skrzydłowego, Dawida Krysiaka, również byłego zawodnika szczecińskiej Pogoni.