Aktualności

O punkty i prym w regionie 24 kwi

O punkty i prym w regionie

24 kwi 2022 10:54

W 23. serii PGNiG Superligi Mężczyzn dojdzie do derbowego spotkania, w którym piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zmierzą się na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Mecz w hali im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie odbędzie się w niedzielę o godzinie 18:30.

Mężczyźni

Drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej wracają po świątecznej przerwie. Ostatnie mecze miały miejsce dwa tygodnie temu i obie drużyny wyszły z nich zwycięsko. Chrobry wgrał na wyjeździe z Grupą Azoty Unią Tarnów 25:24, Zagłębie pokonało na własnym parkiecie Energę MKS Kalisz 30:28.

Ale nie tylko ostatnie mecze napawają optymizmem w obu ekipach. Głogowianie punktowali w czterech ostatnich meczach, notując trzy zwycięstwa i przegraną po karnych, lubinianie wygrali dwie z trzech ostatnich ligowych konfrontacji.

Derbowych rywali dzieli tylko jedno miejsce w tabeli – Chrobry zajmuje dziewiąte, Zagłębie dziesiąte miejsce, ale gospodarze niedzielnych derbów mają aż dziewięć punktów przewagi nad Miedziowymi. Podopiecznym Vitalija Nata zwycięstwo pozwoli myśleć o zbliżeniu się do czwartego miejsca w tabeli, wygrana Zagłębia sprawi, że do ostatnich meczów lubinianie będą przystępować z zupełnym spokojem.

- Chcemy wygrać i jedziemy do Głogowa po trzy punkty. Wiemy, że czeka nas trudna przeprawa, ale ja wierzę w nasz zespół i wiem, że chłopaki podejmą rękawice i zrobią wszystko, żeby zgarnąć pełną pulę – mówi Jarosław Hipner, trener Zagłębia Lubin.

Niedzielne spotkanie w Głogowie rozpocznie się o godzinie 18:30. Transmisja w TVP Sport, na sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej oraz pod linkiem: https://sport.tvp.pl/59566268/chrobry-glogow-mks-zaglebie-lubin-pgnig-superliga-transmisja-meczu-na-zywo-online-live-stream-gdzie-ogladac