Aktualności

Netz: Fajnie było znów poczuć parkiet 31 lip

Netz: Fajnie było znów poczuć parkiet

31 lip 2020 11:13

Kamil Netz zadebiutował w barwach Zagłębia Lubin. Prawy rozgrywający po raz pierwszy zaprezentował się w drużynie Miedziowych w sparingowym meczu z Chrobrym Głogów, którym zdobył 3 bramki.

Mężczyźni

Za Wami pierwszy mecz sparingowy. Jak ocenisz spotkanie z Chrobrym?

Było to pierwsze spotkanie po tak długiej przerwie. Myślę, że każdy cieszył się z tego, że w końcu mogliśmy rozegrać mecz. Cieszy zwycięstwo i to, że po słabym początku potrafiliśmy odwrócić wynik spotkania na naszą korzyść. Niemniej jednak mamy jeszcze sporo do poprawy w każdym elemencie gry i w każdym stać nas na jeszcze więcej, ale jestem o to spokojny. Każdego dnia ciężko pracujemy i uważam, że wkrótce nasza gra będzie wyglądała o wiele lepiej.

Był to zarazem Twój pierwszy mecz w barwach Zagłębia. Jak czułeś się na parkiecie?

Cieszę się przede wszystkim, że mogę reprezentować barwy Zagłębia. Pierwszy mecz w nowym klubie to zawsze ekscytacja, ale ten mecz zapamiętam też pewnie ze względu na to jak długa przerwa dzieliła nas od ostatniego spotkania w związku z pandemią. Fajnie było znów poczuć parkiet.

Co Cię skłoniło do przyjścia do Zagłębia?

Potrzebowałem zmiany otoczenia, jakiegoś impulsu. Tym bardziej ucieszyłem się, kiedy zacząłem prowadzić rozmowy z Zagłębiem, bo to klub, którego grę w zeszłym sezonie oglądało się z przyjemnością.
 

Jak zostałeś przyjęty przez resztę drużyny?

Od razu dało się zauważyć, że to zgrana, pozytywna ekipa. Mam bardzo pozytywne odczucia co do pierwszych dni tutaj.

O miejsce w składzie będziesz rywalizował z bardziej doświadczonym reprezentantem Ukrainy, Romanem Chychykalo.

Roman to dobry zawodnik. Będę oczywiście walczył o jak największa ilość minut na parkiecie. Trzeba jednak pamiętać, że sezon jest długi, dlatego wierzę, że wzajemnie dobrze będziemy się uzupełniali na prawym rozegraniu.

Jakie cele stawiasz przed sobą w nadchodzącym sezonie?

Na ten moment skupiam się na okresie przygotowawczym i pracy na pełnych obrotach. Nie wybiegam zbyt daleko w przyszłość, tylko skupiam na każdym kolejnym treningu.