MMTS pokonany! 25 mar

MMTS pokonany!

25 mar 2024 20:47

W przedostatniej serii rundy zasadniczej ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych Zagłębie Lubin zagrało bardzo dobre spotkanie i pokonały wyżej notowany MMTS Kwidzyn 29:25 (18:13). Dla Miedziowych to bardzo ważne punkty w kontekście walki w rundzie spadkowej.

Miedziowi szybko zdobyli bramkę za sprawą Pawła Krupy, ale na kolejną musieli poczekać aż osiem minut. W tym czasie MMTS zdobył trzy bramki. Przyjezdni mieli swoje szanse na podwyższenie wyniku, ale Zagłębia grało dobrze w obronie, a w bramce dobrze spisywał Marcin Schodowski. Z wyniku 1:3 zrobiło się 4:4, jednak później fenomenalny fragment zagrał Jan Czuwara. Skrzydłowy Miedziowych bezbłędnie wykorzystywał kontry, rzucając cztery bramki z rzędu! Taki sytuacji dodał skrzydeł gospodarzom, lubinianie prowadzili grę i utrzymywali przewagę. Przy stanie 10:6 w 20. minucie o czas poprosił Bartłomiej Jaszka. MMTS nadrobił cześć strat, ale w końcówce pierwszej połowy znów inicjatywę mieli lubinianie, którzy do przerwy prowadzili dość pewnie, różnicą pięciu trafień.

Na początku drugiej części spotkania utrzymywała się przewaga Zagłębia, jednak później do głosu doszli goście i znów zniwelowali część strat. Kwadrans przed końcem spotkania lubinianie prowadzili trzema bramkami, przez co cały czas musieli być czujni. W 48. minucie Miedziowi wygrywali 23:21, a trzy minuty przed końcem było już tylko 25:24. Ważną bramkę rzucił Mateusz Drozdalski, w bramce znów świetnie spisał się Marcin Schodowski i Zagłębie miało wszystko w swoich rękach. Dawid Krysiak wyjaśnił sytuację i trafił na 27:24 półtorej minuty przed końcową syreną. Miedziowi cieszyli się z wygranej 29:25 i bardzo ważne trzy punkty!

MVP meczu: Jan Czuwara (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 29:25 (18:13)

Zagłębie: Schodowski, Byczek – Czuwara 7, Rutkowski 4, Pedryc 3, Iskra 3, Michalak 3, Krysiak 3, Stankiewicz 2, Paweł Krupa 2, Hlushak, Kałużny, Kozłowski, Gębala, Drozdalski 2,

MMTS: Matlęga, Zakreta, Chruściel – Grzenkowicz 7, Kamyszek 7, Potoczny 4, Cherkashchenko 2, Kosmala 2, Jarosz 1, Malczak, Welcz, Landzwojczak, Chałupka, Jankowski, Guziewicz 2.