Aktualności

Miłosz Byczek w nowej odsłonie. Robimy to dla jaj! 16 lis

Miłosz Byczek w nowej odsłonie. Robimy to dla jaj!

16 lis 2022 09:43

Po raz kolejny przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji Movember i zachęcamy wszystkich panów do profilaktycznych badań. Tym razem ambasadorem akcji został bramkarz Miedziowych, Miłosz Byczek.

Mężczyźni

Jak co roku, w okolicach listopada, mężczyźni na całym świecie zapuszczają wąsy, aby sprowokować społeczeństwo do rozmowy o raku jąder i prostaty. W ten sposób organizatorzy kampanii Movember chcą uświadomić, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia.

Movember to akcja społeczna, zapoczątkowana w 1999 r. w Australii, która swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat. Termin Movember (tzw. wąsopad) powstał w wyniku połączenia dwóch wyrazów moustache - wąsy oraz November - listopad.

To właśnie listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego (prostaty) oraz rakiem jąder.

Miłosza Byczka w nowej odsłonie można będzie zobaczyć już podczas sobotniego wyjazdowego meczu derbowego z Chrobrym Głogów, a następnie 25 listopada w domowym meczu z MMTS-em Kwidzyn.

Na koniec miesiąca zawodnicy Zagłębia tradycyjnie udadzą się na badania PSA. Regularnie sprawdzanie poziomu PSA pozwala na jak najszybsze zdiagnozowanie nowotworu gruczołu krokowego, co zwiększa szanse pacjenta na wyleczenie.