Aktualności

Michał Łucko zawodnikiem Zagłębia! ORLEN Superliga jednoczy się w walce z rakiem 23 lut

Michał Łucko zawodnikiem Zagłębia! ORLEN Superliga jednoczy się w walce z rakiem

23 lut 2024 07:05

Michał Łucko dołącza do męskiej drużyny Zagłębia Lubin! Witamy w drużynie Miedziowych. Dziś kluby ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet ogłosiły 24 transfery. Wspólnie pomagamy podopiecznym fundacji Cancer Fighters.

Mężczyźni

Michał rozpoczął swoją walkę z neuroblastomą IV stopnia w 2016 roku, mając zaledwie 3,5 roku. Jego droga przez chorobę była pełna wyzwań: kilkanaście wlewów chemii, ogrom badań, operacja guza w brzuchu, autoprzeszczep komórek macierzystych, radioterapia, a także immunoterapia w Krakowie. Po krótkiej chwili oddechu, kiedy wydawało się, że Michał pokonał chorobę, nastąpił nawrót - tym razem nowotwór zaatakował główkę Michała.

Po operacji resekcji guza z płata skroniowego prawego, kolejnych dawkach chemii i przeszczepie, Michałek przeszedł drugą radioterapię na główkę i OUN (ośrodkowy układ nerwowy). Niestety, wyniki nie były zadowalające, co zmusiło lekarzy do przerwania chemii. Nastąpiła krótka przerwa w leczeniu, jednak choroba wróciła po raz trzeci, tym razem atakując kość przedramienia lewego. Michał ponownie stawił czoła wyzwaniu, przechodząc kolejne cykle chemii i radioterapii miejscowej.

W 2022 roku Michał przeszedł cykl Pace, a następnie poddany został chemioimmunoterapii, przechodząc przez pięć cykli leczenia. W październiku tego samego roku musiał otrzymywać regularnie płytki krwi. W grudniu, po kolejnych badaniach, Michał mógł spędzić Boże Narodzenie i Nowy Rok z rodziną, mimo potrzeby regularnych transfuzji płytek krwi.

Niestety, kolejne badania w 2023 roku ujawniły, że choroba powróciła po raz czwarty, atakując tym razem kość ramienia prawego, kręgi szyjne, kręgi na wysokości klatki piersiowej, szpik kostny oraz wątrobę. Po radioterapii i zmianie leczenia, Michał zaczął przyjmować przeciwciała od marca 2023. Badania potwierdziły, że choroba ponownie się rozszerzyła, zajmując wszystkie kości i szpik kostny. Po drugim cyklu chemioimmunoterapii Michałek wpadł w stan sepsy, ale nadal walczy.

Michał i jego rodzina są w trudnej sytuacji finansowej z powodu ciągłego i kosztownego leczenia. Potrzebujemy pomocy, aby zapewnić Michałowi najlepszą możliwą opiekę i wsparcie jego rodziny.

Twoje wsparcie, czy to finansowe, czy przez udostępnienie tej zbiórki, ma ogromne znaczenie. Każda złotówka, każde udostępnienie i każda modlitwa zbliżają Michała do zwycięstwa w tej trudnej walce.

Link do zbiórki: https://wolniodraka.pl/donations/michal-lucko/