Aktualności

Męska drużyna wznowiła treningi! 20 lip

Męska drużyna wznowiła treningi!

20 lip 2021 08:55

Nasz męski zespół wznowił treningi przed nowym sezonem PGNiG Superligi Mężczyzn. Miedziowi spotkali się wieczorem w hali SP 14 w Lubinie.

Mężczyźni

Lubinianie do treningów wrócili po urlopach. Sezon ligowy Zagłębie zakończyło 3 czerwca wygranym meczem z Gwardią Opole, później Miedziowi udali się na wakacje. Do treningów podopieczni Jarosława Hipnera wrócili dziś i rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu od testów sprawnościowych.

Zawodnicy Zagłębia do nowego sezonu przygotowywać się będą na własnych obiektach. Treningi odbywać się będą w hali SP 14, Klubie Fitness Fitarena oraz na obiektach Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Drużynę Zagłębia przed nowym sezonem zasilili wyróżniający się gracze pierwszoligowi. Do składu męskiej drużyny dołączyło trzech nowych zawodników. Od sezonu 2021/2022 barwy Miedziowych reprezentować będą Mateusz Drozdalski, Michał Bekisz i Patryk Iskra. Do drużyny dołączył także młody, perspektywiczny bramkarz – Miłosz Byczek wrócił do lubińskiej drużyny z wypożyczenia.

Miedziowi będą trenować dwa razy dziennie, a już pod koniec miesiąca rozegrają pierwszy mecz kontrolny. 28 lipca lubinianie zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Będzie to jeden z wielu sparingów w ramach przygotowań do nowej kampanii. 31 lipca Zagłębie zagra z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, 8 sierpnia z czołową czeską ekipą z Brna, 11 sierpnia ponownie mecz z pierwszoligową Ostrovią. Trzy dni później lubińską ekipę czekają zmagania podczas Memoriału w Nowej Soli.

18 sierpnia Zagłębie zagra z MKS-em Wieluń, a trzy dni później z superligową Gwardią Opole. Kontrolnie granie Miedziowi zakończą z końcem sierpnia sparingowym dwumeczem z Siódemką Miedź Legnica.

Rozgrywki w PGNiG Superlidze Mężczyzn zespoły rozpoczną w sobotę 4 września.

Fot. Mariusz Babicz