Meldujemy się w ćwierćfinale 27 sty

Meldujemy się w ćwierćfinale

27 sty 2021 19:51

Nasza męska drużyna awansowała do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. W 1/8 finału pokonaliśmy drugoligową EUCO-UKS Dziewiątkę Legnica 38:22 (16:11).

Lubinianie po raz drugi w ostatnim czasie udali się do Legnicy, wcześniej w hali przy ulicy Lotniczej zmierzyli się w sparingowym meczu z pierwszoligową Siódemką Miedź, tym razem zagrali o stawkę, a mianowicie o awans do najlepszej ósemki PGNiG Pucharu Polski.

Dla gospodarzy mecz był okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na tle superligowego przeciwnika. Legniczanom woli walki a ambicji odmówić nie można, a i sam wynik w pierwszym kwadransie był „na styku”, gdyż notowaliśmy remis po 8. Później Miedziowi zaczęli zaznaczać swoją przewagę i do przerwy prowadzili różnicą pięciu trafień.

W drugiej połowie podopieczni Jarosława Hipnera i Igora Czebrowa z minuty na minutę powiększali swoje prowadzenie, a bramki dokładali głównie skrzydłowi, wśród których prym wiódł Marek Marciniak, który wpisał się na listę strzelców aż trzynastokrotnie i był zdecydowanie najjaśniejszą postacią na parkiecie, brylując nie tylko w ataku, ale i defensywie. Zagłębie wygrało 38:22 i zagra w kolejnej fazie rozgrywek.

- Naszym celem na to spotkanie było utrzymywanie swojego stylu gry przez cały mecz. O ile w ataku nasza gar wyglądała przyzwoicie, to strata 22. bramek z drugoligową drużyną daje nam jasny komunikat nad czym musimy jeszcze popracować na treningach. Cieszymy się ze zwycięstwa i awansu, a jutro wracamy do pracy i przygotowań do drugiej rundy PGNiG Superligi – mówi Marek Marciniak, najskuteczniejszy gracz meczu.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – MKS Zagłębie Lubin 22:38 (11:6)

EUCO Dziewiątka Legnica: Wojtusik,Koch,  Maliński 1, Turalik  3, Król 2, Sydor 1, Radomski 1, Kuryło, Matuszewski, Myśluk  2,  Szydziak  3, Piotrowicz  1, Mierzejewski, Henzel, Stańko 3, Szyba 5.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 1, Netz 3, Pawlaczyk 3, Gębala 4, Pietruszko 2, Marciniak 13, Hajnos, Bogacz 6, Kupiec 1, Adamski, Drobiecki 5.