Aktualności

Mecz o bezpośrednie utrzymanie 15 maj

Mecz o bezpośrednie utrzymanie

15 maj 2024 09:43

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin rozegrają dziś ostatni mecz rundy spadkowej. Przeciwnikiem Miedziowych będzie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Stawką spotkania bezpośrednie utrzymanie w ORLEN Superlidze.

Mężczyźni

Przed ostatnią serią rundy spadkowej pozostała jedna niewiadoma – kto uniknie przedostatniego miejsca w tabeli, a tym samym gry w barażu o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W lepszej sytuacji są gospodarze dzisiejszego spotkania, którzy nie dość, że mają punkt przewagi, to jeszcze wygrali oba bezpośrednie mecze w rundzie zasadniczej. Do bezpośredniego utrzymania Piotrkowianin potrzebuje zatem minimum punktu, Zagłębie musi zgarnąć pełną pulę, aby zamienić się z dzisiejszym rywalem miejscami w tabeli i uniknąć gry w barażu.

W nim czeka już wicemistrz Ligi Centralnej. Została nim drużyna Padwy Zamość i właśnie z tym zespołem zagra ktoś z dzisiejszej pary Piotrkowianin – Zagłębie.

Początek meczu w Piotrkowie Trybunalskim o godzinie 18:00. Transmisja: https://emocje.tv/live/3148/piotrkowianin-piotrkow-trybunalski-mks-zaglebie-lubin