Aktualności

Mecz na parkiecie mistrza Polski 26 lis

Mecz na parkiecie mistrza Polski

26 lis 2021 12:12

Piekielnie ciężkie zadanie czeka zawodników Zagłębia. Miedziowi w sobotę zagrają na parkiecie aktualnego mistrza Polski, uczestnika Ligi Mistrzów, Łomży Vive Kielce.

Mężczyźni

Kieleckiego zespoły nikomu przedstawiać nie trzeba, to ekipa naszpikowana gwiazdami światowego formatu, reprezentantami wielu krajów. Vive nie tylko kroczy od zwycięstwa w PGNiG Superlidze, ale i Lidze Mistrzów, gdzie ostatnio dwukrotnie pokonała słynną Barcelonę. W tabeli swojej grupy kielczanie są samodzielnym liderem i są na najlepszej drodze do awansu do kolejnej fazy rozgrywek właśnie z pierwszego miejsca.

Dość powiedzieć, że Łomża Vive Kielce wygrała piętnaście kolejnych spotkań w PGNiG Superlidze oraz Lidze Mistrzów. Ostatnią porażkę podopieczni Talanta Dujszebajewa zanotowali w wyjazdowym meczu z Dynamem Bukarszet, co miało miejsce… 19 września.

Dla Miedziowych starcie z Łomżą Vive będzie okazją do sprawdzenia się jednej z najlepszych drużyn w Europie. Zagłębie po trzech porażkach z rzędu zapunktowało, ale z przegranej po karnych w derbowym meczu z Chrobrym Głogów nikt w Lubinie się nie cieszy.

Zagłębie ma na swoim koncie 10 punktów, trzy razy więcej „oczek” zgromadzili kielczanie, którzy legitymują się bilansem dziesięciu wygranych.

Sobotni mecz w Kielcach rozpocznie się o godzinie 16:00. Transmisja: https://emocje.tv/live/910/lomza-vive-kielce-mks-zaglebie-lubin