Lekcja od mistrzów Polski 29 paź

Lekcja od mistrzów Polski

29 paź 2022 19:52

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu 9. serii byli aktualni mistrzowie Polski i z tej roli wywiązali się w stu procentach. Przegraliśmy na wyjeździe z Łomżą Industrią bardzo wyraźnie 20:39 (8:18). Znakomite zawody rozegrał Artsem Karalek, który zdobył aż 16 bramek przy stuprocentowej skuteczności!

Osłabione Zagłębie Lubin wyraźnie odstawało od Łomży Industrii. Od samego początku gospodarze prowadzili wyraźnie, a z czasem ich przewaga stawała się jeszcze wyższa. Do przerwy uczestnicy Ligi Mistrzów prowadzili różnicą dziesięciu bramek.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Łomża była niczym walec i nie dawała Miedziowym najmniejszych szans. Bramka za bramką rzucał Artsem Karalek, który rozegrał niesamowite spotkanie, rzucając 16 bramek na... 16 rzutów! W bramce kielczan bardzo dobrą formą dysponował Mateusz Kornecki, broniący na poziomie blisko 50. procent. W szeregach Zagłębia dwoił się i troił Danilo Hlushak, który oddał aż 13 rzutów, ale niespełna połowa z nich znalazła drogę do siatki bramki utytułowanych rywali.

Miedziowi dostali od mistrzów Polski lekcję, która mamy nadzieję zaprocentuje w najbliższym domowym meczu z Energą MKS Kalisz.

Łomża Industria Kielce - Zagłębie Lubin 39:20 (18:8)

Łomża Industria: Kornecki - Karalek 16, Sićko 5, Moryto 4, Wiaderny 4, A. Dujshebaev 3, Tournat 3, Gębala 3, Remili 1, D. Dujshebaev, Thrastarson, Olejniczak, Sanchez-Migallon.

Zagłębie: Procho, Byczek - Hlushak 6, Hajnos 5, Bogacz 3, Stankiewicz 3, Drozdalski 2, Adamski 1, Michalak, Moryń, Krupa.