Lekcja od lidera 26 lut

Lekcja od lidera

26 lut 2023 19:16

Orlen Wisła Płock nie miała problemów z wywiezieniem z Lubina kompletu punktów. Lider PGNiG Superligi i uczestnik Ligi Mistrzów wygrał z Zagłębiem pewnie 35:24 (20:10).

Nafciarze od początku narzucili szybkie tempo i bardzo szybko rzucali bramki. W osiemnastej minucie liderzy rozgrywek mieli ich na swoim koncie już 14, a w tym czasie po stronie Zagłębia widniała 4.  Orlen Wisła przeważała w każdym elemencie gry, co przekładało się na wynik. Miedziowi starali się jak mogli, ale byli tylko tłem dla ekipy występującej w Lidze Mistrzów. Do przerwy podopieczni Xaviera Sabate mieli na swoim koncie 20 bramek, czyli dwa razy więcej od gospodarzy.

W drugiej połowie mecz był już bardziej wyrównany, ale cały czas utrzymywała się wysoka przewaga Nafciarzy, wypracowana w pierwszej części spotkania. Orlen Wisła zwolniła nieco tempo, ale wciąż nadawała ton grze. Obie drużyny odliczały czas do końcowej syreny, po której płocczanie dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty.

MVP meczu: Tin Lucin (Orlen Wisła)

MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 24:35 (10:20)

Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek – Stankiewicz, Krupa 2, Moryń 2, Hlushak 2, Gębala 2, Michalak 1, Pietruszko 4, Hajnos 4, Bogacz, Drozdalski, Adamski 4, Iskra 2.

Orlen Wisła: Jastrzębski, Biosca – Daszek 5, Lucin 10, Piroch 2, Sroczyk 2, Serdio 2, Susnja 1, Fazekas 4, Komarzewski 5, Krajewski 2, Terzić, Dawydzik, Mihić 2, Mindeghia, Zhitnikov.