Aktualności

Krupa: Pracy jest bardzo dużo 4 sie

Krupa: Pracy jest bardzo dużo

4 sie 2022 11:44

Rafał Krupa przeszedł do Zagłębia Lubin ze Stali. 27-letni lewoskrzydłowy jest wychowankiem mieleckiego klubu, a w nowym sezonie reprezentować będzie miedziowe barwy.

Mężczyźni

Za nami dwa pierwsze sparingi. Co można powiedzieć o grze Zagłębia w kontrolnych meczach ze Śląskiem i Ostrovią?

Uważam, że w obu meczach udawało nam się w szybkim tempie po obronie akcji przeciwnika wykreować sytuacje do oddania rzutu, z czego powinniśmy się w tym momencie cieszyć.

Indywidulnie jak ocenisz swój występ? Ze Śląskiem na listę strzelców wpisałeś się aż 7-krotnie.

Cieszy mnie ilość zdobytych bramek, bo to motywuje do doskonalenia swoich możliwości, lecz najważniejsza jest dla mnie współpraca z drużyną.

Nad czym najbardziej musicie jeszcze pracować przed startem nowego sezonu?

Pracy jest bardzo dużo, począwszy od przygotowania motorycznego do sezonu, po nauczenie się współpracowania w ataku i w obronie, jako kolektyw.

Jak Twoje pierwsze wrażenia po przyjeździe do Lubina. Jak przyjęli Cię koledzy z drużyny?

Drużyna przyjęła mnie super. Kilku zawodników znałem wcześniej, co na pewno pomogło w pierwszych dniach pobytu w Lubinie. Na treningach panuje dobra atmosfera, a co najważniejsze wszyscy są chętni do pracy.

Dlaczego zdecydowałeś się na grę w Zagłębiu?

Podoba mi się styl w jakim grało Zagłębie w ostatnich latach. Uważam, że pasuję do wizji gry jaką chcą od nas wymagać trenerzy i to zdecydowało o wyborze Zagłębia.

Jakie cele stawiasz przed sobą na nadchodzący sezon?

Indywidualnie na pewno chciałbym, aby trenerzy i koledzy z drużyny byli zadowoleni z naszej współpracy, żeby zaowocowało to większą ilością bramek i asyst niż w poprzednim sezonie. Drużynowo chciałbym, abyśmy zajęli wyższe miejsce niż w ubiegłych rozgrywkach.

Jesteś mielczaninem i wychowankiem Stali. Jak wspominasz sześć lat spędzonych w Mielcu?

Zdecydowanie na plus. To super uczucie grać w swoim mieście. Tak jak każdego juniora było to moje marzenie, które spełniłem, z czego się bardzo cieszę. Może jeszcze będzie kiedyś możliwość wrócić, aby reprezentować Stal. Kibicuje im, aby osiągnęli cel, jaki sobie zakładają na najbliższy sezon.