Aktualności

Jesteśmy w ćwierćfinale Pucharu Polski 11 mar

Jesteśmy w ćwierćfinale Pucharu Polski

11 mar 2020 19:16

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin awansowało do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. W 1/8 finału tych rozgrywek Miedziowi pokonali po zaciętym meczu Sandrę Spa Pogoń Szczecin.

Mężczyźni

Pierwsza połowa przez całe trzydzieści minut upłynęła pod znakiem bardzo wyrównanej walki, gdzie wynik oscylował w okolicach remisu. Raz na prowadzeniu byli gospodarze, innym razem goście, ale żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyraźnej przewagi. Przed rozpoczęciem drugiej połowy wynik wciąż był sprawą otwartą.

Od początku drugiej połowy lepiej na parkiecie prezentowali się lubinianie i to oni prowadzili, nieznacznie, różnicą 1-2 bramek. Później do głosu doszli szczecinianie. Pogoń zniwelowała straty, a w końcówce wyszła 3-bramkowe prowadzenie. Pięć minut przed końcem było 24:27 i to goście byli bliżej awansu do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. Zagłębie walczyło jednak do końca i zdobyło trzy bramki z rzędu, doprowadzając do remisu. Pięć sekund przed końcem bramkę na wagę wygranej zdobył Stanisław Gębala.

MKS Zagłębie Lubin – Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:27 (13:12)

Zagłębie: Bartosik, Wiącek – Borowczyk, Stankiewicz, Bysiak, Pawlczyk, Gębala, Dudkowski, Pietruszko, Marciniak, Hajnos, Bogacz, Kupiec, Adamski, Drobiecki, Chychykalo.

Pogoń: Gawryś – Telenga, Wrzesiński, Horiha, Krupa, Bosy, Jedziniak, Terekhov, Krysiak, Matuszak, Rybski, Zaremba, Fedeńczak.

Sędziowie: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski, Delegat ZPRP: Piotr Brenk