Aktualności

Jarosław Hipner poprowadził treningi w Buku i Dopiewie 10 cze

Jarosław Hipner poprowadził treningi w Buku i Dopiewie

10 cze 2020 10:49

Szkoleniowiec pierwszego zespołu piłkarzy ręcznych Jarosław Hipner poprowadził zajęcia dla szczypiornistów i szczypiornistek z dwóch miejscowości. Trener Zagłębia został zaproszony do Buku i Dopiewa.

Mężczyźni

To nie pierwsza wizyta szkoleniowca Miedziowych w Buku. Dwa lata temu wraz z Bartłomiejem Jaszką i drużyną Zagłębia Jarosław Hipner gościł w Buku, podczas meczu dla Kuby zawodnika Spartakusa Buk, który bardzo poważnie zachorował.Miedziowi zagrali wówczas towarzyski mecz z Pogonią Szczecin.

- Z wielką radością gościliśmy ponownie Jarka Hipnera, aktualnie już pierwszego trenera superligowego Zagłębia. To był wielki zaszczyt i bardzo dziękujemy Zagłębiu za udział trenera Jarka Hipnera w naszych zajęciach. Cieszymy się z tej wizyty i na pewno pojawimy się na meczach w Lubinie – mówi Grzegorz Klimczak, prezes UKS Spartakus Buk.

Zespół Spartakusa Buk pierwszy raz w nowym sezonie zagra w drugiej lidze mężczyzn. Trener Hipner poprowadził półtoragodzinny trening, na którym starał się w maksymalny sposób przekazać swoje wskazówki, ale również opowiedzieć o swojej wieloletniej już pracy w Zagłębiu. O tym jak rozpoczynał z grupami młodzieżowymi aż do dzisiaj kiedy zastąpił zaszczytu poprowadzenia pierwszej drużyny seniorskiej - Bardzo cenne naszym zdaniem była myśl o tym, żeby walczyć i spełniać swoje marzenia. W treningu wzięło udział drużyny seniorska i juniorów młodszych. Oczywiście Jarek zaprosił wszystkich do Lubina na mecze swojej drużyny – mówi Grzegorz Klimczak.

Trener Zagłębia gościł również w Dopiewie, gdzie miał okazję poznać wicemistrzynie Polski z 2019 roku. Tam też przeprowadził kolejny intensywny trening, pokazał parę elementów obrony. Jak mówił sam trener - mało pracował w swojej karierze trenerskiej z kobietami i że to zupełnie inna praca. Na koniec zawodniczki odśpiewały mu sto lat, ponieważ zawitał do Dopiewa w dniu swoich urodzin.

- Dziękuje za zaproszenie, z którego bardzo chętnie skorzystałem.Współpraca z młodzieżą w obu miejscowościach była naprawdę świetna. Dziewczyny z Dopiewa zaznaczyły już swoją obecność na mapie piłki ręcznej, zdobywając wicemistrzostwo Polski w swojej w kategorii juniorek młodszych, drużyna z Buku wywalczyła awans do wyższej klasy rozgrywkowej za co należą im się wielkie brawa. Dziękuje za mile spędzony czas i chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie zaprosili, zwłaszcza Grzegorzowi Klimczakowi i Pawłowi Wolnemu – mówi Jarosław Hipner, szkoleniowiec Zagłębia Lubin.