Gwardia z pełną pulą w Lubinie 12 lis

Gwardia z pełną pulą w Lubinie

12 lis 2023 20:37

Piłkarze ręczni ORLEN Superligi wrócili do gry po reprezentacyjnej przerwie. W Lubinie Zagłębie przegrało z Corotop Gwardią Opole 28:32 (12:15).

11. seria ORLEN Superligi rozgrywana była jako Seria Niepodległościowa. Przed spotkaniem obie drużyny wraz z kibicami, zgromadzonymi na trybunach odśpiewały Hymn Polski, a na środku parkietu pojawiła się biało-czerwona flaga.

Oba zespoły mecz zaczęły od szybkich akcji ofensywnych, w efekcie czego w pierwszych minutach oglądaliśmy sporo bramek. Znakomicie w spotkanie wszedł Fabian Sosna, który w dziesiątej minucie spotkania miał już pięć trafień przy stuprocentowej skuteczności. Wówczas był wynik 5:5, ale później lepiej prezentowali się przyjezdni. Gwardia wyszła na prowadzenie 9:6, jednak lubinianie szybo wrócili na właściwe tory, zdobywając pięć bramek z rzędu, w tym czasie tracąc tylko jedną. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy Zagłębie wygrywało 11:10. Miedziowi nie poszli za ciosem i znów dobrą serię zaliczyli goście. Dzięki temu Corotop Gwardia prowadziła do przerwy w Lubinie 15:12. Przyjezdni schodząc do szatni byli w lepszej sytuacji, ale wynik wciąż był sprawą otwartą.

Lubinianie od początku drugiej połowy starali się odrabiać straty, ale brakowało im skuteczności w ofensywie. Corotop Gwardia utrzymywała prowadzenie z pierwszej części spotkania i jeszcze je podwyższyła. Dziesięć minut po zmianie stron opolanie wygrywali 20:16. Chociaż Miedziowi starali się jak mogli wynik niemal cały czas utrzymywał się przy czterobramkowej przewadze opolan. Goście szanowali piłkę, wykorzystywali swoje okazje i do końca utrzymywali kilkubramkowe prowadzenie, dzięki czemu wywieźli z Lubina trzy punkty.

MKS Zagłębie Lubin – Corotop Gwardia Opole 28:32 (12:15)

Zagłębie: Schodowski, Procho – Stankiewicz 4, Hlushak, Krupa Rafał 1, Moryń 3, Krupa Paweł 3, Krysiak 4, Michalak 2, Sarnowski, Drozdalski 3, Bekisz 4, Iskra 2, Pedryc 1, Kałużny, Rutkowski 1.

Gwardia: Ałaj, Malcher – Jędraszczyk, Sosna 8, Wojdan 5, Łangowski 4, Hryniewicz, Stepmin, Jankowski 3, Kawka 1, Milewski, Scisłowicz 2, Monczka 5, Wandzel, Chychykalo 2, Jendryca.