Fitarena Cup: Chrobry i Gwardia w finale 3 sie

Fitarena Cup: Chrobry i Gwardia w finale

3 sie 2019 11:30

Chrobry Głogów i Gwardia Opole zagrają w finale turnieju towarzyskiego w piłce ręcznej mężczyzn Fitarena Cup 2019. O trzecie miejsce gospodarze, Zagłębie Lubin zmierzą się z Energą MKS Kalisz. Dziś głogowianie pokonali kaliszan 25:24, lubinianie ulegli opolanom 21:33.

Chrobry lepiej wszedł w mecz z Energą i prowadził 6:3. Kaliszanie szybko doprowadzili do remisu, a później wygrywali 1-2 bramkami. Przewaga MKS-u mogła być jeszcze większa, jednak w bramce głogowian dobrze spisywał się Rafał Stachera. Do przerwy było 12:10 dla Kalisza, ale tej przewagi nie udało się utrzymać. W niezwykle emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Vitalija Nata.

SPR Chrobry Głogów –MKS Energa Kalisz 25:24 (10:12)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Wawrzyniak 3, Podobas 1, Sadowski 1, Klinger, Babicz 1, Tylutki 7, Zdobylak 3, Orpik, Jamioł 2, Krzysztofik, Marszałek 3, Bekisz, Przysiek 4.

Energa MKS Kalisz: Krekora, Liliestrand 1– Kwiatkowski, Galewski 1, Bożek 1, Gąsiorek 1, Kamyszek 2, Drej, Klopsteg 4, Misiejuk, Szpera 3, Pilitowski K. 1, Pilitowski M. 1, Malyarevich 3, Kniazieu 4, Krytski 2, Adamski.

Przez niemal dziesięć minut na tablicy wyników było 1:1. Później zespoły zaczęły rzucać bramki z dużo większą intensywnością. Młoda drużyna Zagłębia dotrzymywała kroku brązowym medalistom z poprzedniego sezonu, wygrywając po kwadransie 7:6. Później inicjatywę przejęli rywale, którzy zaczęli budować swoją przewagę. Do przerwy było 16:10 dla Gwardii. W drugiej połowie opolanie powiększali jeszcze wypracowaną wcześniej przewagę i awansowali do finału turnieju.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gwardia Opole 21:33 (10:16)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik – Adamski 2, Bogacz 1, Borowczyk, Bysiak, Chychykalo 5, Drobiecki, Dudkowski, Gębala 1, Hajnos, Kasperski, Kupiec 2, Mrozowicz, Pawlaczyk 2, Stankiewicz 4, Sroczyk 2, Tokaj 2.

Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 2, Ścisłowicz 4, Siwak 5, Zarzycki 1, Klimków 6, Małecki 2, Mokrzki, Zieniewicz 2, Jankowski 2, Zadura 2, Kawka, Mauer 3, Milewski 2, Morawski, Działakiewicz 2, Stefani, Skraburski, Dobrowolski, Kurus, Balcerek.