Aktualności

Duży krok w kierunku play-off 2 lut

Duży krok w kierunku play-off

2 lut 2020 17:07

Piotrkowianin przerwał naszą passę sześciu zwycięstw w rzędu, my dziś przerywamy zwycięską passę Stali. Po trzech wygranych z rzędu mielczanie dziś nie mieli większych w Lubinie. Nasi zawodnicy zagrali rewelacyjne zawody, wygrali 32:23 (14:10) umocnili się w ósemce i zrobili duży krok w kierunku awansu do fazy play-off.

Mężczyźni

Szybka wymiana ciosów zwiastowała emocjonujące spotkanie w hali RCS. Miedziowi prowadzenie odzyskali w szóstej minucie, kiedy po silnym rzucie Stanisława Gębali mieliśmy 4:3. Rozgrywający Zagłębia w dziesiątej minucie miał na swoim koncie trzy bramki, a gospodarze wygrywali 5:3. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera złapali wiatr w żagle i zaczęli „odjeżdżać” rywalom. W osiemnastej minucie było 8:5 i o czas poprosił szkoleniowiec gości. Chwilę później było już… 10:5. Lubinianie grali jak natchnieni, akcje napędzał Maciej Tokaj, w bramce po raz kolejny szalał Marcin Schodowski. W końcówce pierwszej połowy byliśmy świadkami gry bramka za bramkę i do przerwy było 14:10.

Drugą połowę lepiej dużo rozpoczęli mielczanie, dobra obrona i skuteczne akcje ofensywne sprawiły, że w niespełna siedem minut po zmianie stron Stal doprowadziła do remisu po 14. Lubinianie wciąż czekali na pierwsze trafienie po przerwie, tymczasem goście zwietrzyli swoją szansę. Strzelecki impas w drugie połowie przełamał w końcu Wojciech Hajnos i Zagłębie znów prowadziło. Chwilę później o czas poprosił Dawid Nilsson, a Miedziowi wygrywali 17:14. Wcześniejszy przestój gospodarzy okazał się chwilowy. Lubinianie odrobili lekcję z Piotrkowa Trybunalskiego i nie pozwolili rywalom się rozpędzić. Od wyniku 14:14 podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera znów zaczęli grać swoje i kwadrans przed końcem prowadzili 21:15. Gospodarze pewnie zmierzali po cenną wygraną, rzucając nawet bramki w podwójnym osłabieniu. Po końcowej syrenie zawodnicy Zagłębia cieszyli się z trzech punktów, przybliżających ich do fazy play-off!

MVP meczu: Marcin Schodowski (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec 32:23 (14:10)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Borowczyk, Pawlaczyk, Gębala 5, Dudkowski 2, Sroczyk 6, Tokaj 3, Pietruszko 1, Marciniak 3, Hajnos 5, Bogacz, Kupiec 2, Adamski 2, Drobiecki 3, Chychykalo.

Stal: Andelić, Wiśniewski, Witkowski – Krępa 7, Mochocki, Kornecki, Jędrzejewski 1, Nowak, Valyntsau 3, Chodara 3, Olszewski, Wojdak 4, Ivanović 5, Krupa.

Sędziowie: Andrzej Gratunik, Mariusz Wołowicz, Delegat ZPRP: Sławomir Cłapiński
Widzów: 1051