Derby dla Chrobrego 24 kwi

Derby dla Chrobrego

24 kwi 2022 20:10

Po raz drugi w obecnym sezonie PGNiG Superligi Mężczyzn w derbach Dolnego Śląska piłkarze ręczni Chrobrego okazali się lepsi od Zagłębia. Tym razem Miedziowi przegrali po zaciętym meczu na terenie rywali 25:28 (15:16).

Gospodarze rozpoczęli pojedynek mocnym uderzeniem. Stachera zamurował bramkę, a w grze defensywnej Chrobry rzucał bramki. Przez pierwsze cztery minuty spotkania punktowali tylko głogowianie – było 4:0. Zagłębie wróciło do gry dwoma kontrami. Trafił najaktywniejszy w drużynie gości Chychykalo i Sroczyk. Wspomniany wcześniej Stachera nie dał sobie rzucić żadnego z trzech karnych podyktowanych w pierwszej połowie dla Zagłębia. Co prawda przy pierwszym rzucie z siódmego metra Marcel Sroczyk trafił, ale dopiero z dobitki. Z minuty na minutę gra zaczęła się wyrównywać. Żadnej z drużyn nie udało się wyjść na więcej, niż 1-2 bramkowe prowadzenie.

Po przerwie emocje zaczęły nakręcać się z każdą kolejną minutą. Chrobry znów lepiej zagrał pierwsze minuty, podwyższył wynik, ale już od 47. minuty dał sobie rzucić 4. bramki, które dały Zagłębiu remis. Wcześniej czerwony kartki zobaczyli Warmijak z Chrobrego i Chychykalo z Zagłębia. Na boisku zrobiło się nerwowo i sędziowie studzili emocje pokazując żółte kartki trenerom obu zespołów. Końcówkę lepiej zagrali gospodarze. W ofensywie szalał Paterek i po 60. minutach meczu Chrobry mógł się cieszyć drugim zwycięstwem w tym sezonie w meczu derbowym.

Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 28:25 (16:15)

Chrobry: Stachera 1 – Krzywicki, Grabowski 3, Zdobylak 2, Warmijak, Klinger 3, Kosznik, Orpik 1, Jamioł 6, Matuszak, Styrcz 1, Paterek 9, Skiba 2.

Zagłębie: Bartosik, Schodowski – Stankiewicz 2, Moryń 3, Gębala 2, Sroczyk 3, Pietruszko 1, Marciniak 5, Hajnos 1, Bogacz 2, Drozdalski 1, Adamski, Chychykalo 5.