Aktualności

Czeski rywal sprawdzi naszą formę 26 sty

Czeski rywal sprawdzi naszą formę

26 sty 2023 10:54

Nasza męska drużyna rozegra mecz kontrolny w ramach przygotowań do drugiej rundy PGNiG Superligi Mężczyzn. Rywalem Miedziowych będzie czeski HBC Ronal Jicin. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 18:30 w hali SP 14 w Lubinie. Wstęp wolny.

Mężczyźni

Lubinianie przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczęli jeszcze w grudniu, już pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego, Tomasza Kozłowskiego i Sebastiana Gałacha. Zawodnicy Zagłębia trenowali, aby jak najlepiej przygotować do drugiej części sezonu.

- Jesteśmy po sześciu tygodniach ciężkiej pracy fizycznej. Skupiliśmy się w tym czasie nad wydolnością i budowaniem siły, a w piątek czeka nas już mecz sparingowy. Podczas tego meczu będziemy chcieli się skupić nad mocną grą w obronie i nad wyprowadzaniem szybkiego ataku w pierwsze i drugie tempo – mówi Tomasz Kozłowski, trener Zagłębia Lubin.

Miedziowi w ramach przygotowań do pierwszego meczu w nowym roku rozegrają mecz kontrolny. Formę Zagłębia sprawdzi HBC Ronal Jicin. W czeskiej Ekstralidze rywale Miedziowych zajmują 11. miejsce z dorobkiem dwunastu punktów. Jicin wygrał sześć spotkań i zanotował dwanaście porażek.

Mecz z HBC Ronal Jicin będzie generalnym sprawdzianem Zagłębia przed pierwszym meczem rundy rewanżowej PGNiG Superligi Mężczyzn. W piątek 3 lutego o godzinie 21:00 Miedziowi podejmować będą w hali RCS Gwardię Opole.