Aktualności

Czas na przełamanie 26 lis

Czas na przełamanie

26 lis 2019 13:05

Na zakończenie pierwszej rundy PGNIG Superligi Mężczyzn Zagłębie Lubin zmierzy się z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Lubinianie w tym spotkaniu będą chcieli przełamać passę meczów bez wygranej i awansować do pierwszej ósemki.

Mężczyźni

Miedziowi ostatnie ligowe zwycięstwo zanotowali 13 października, kiedy pokonali na własnym parkiecie Pogoń Szczecin. Później przyszedł czas na walkę z czołówką ligi i pięć meczów bez wygranej. Zagłębie przegrało kolejno z Górnikiem Zabrze, Gwardią Opole, PGE Vive Kielce, MKS-em Kalisz i Orlen Wisłą Płock. Najbardziej bolesna była z pewnością przegrana z rywalem z Kalisza, który wydaje się być w zasięgu Miedziowych.

Gdańszczanie jeszcze do niedawna mieli podobny problem co lubinianie. Torus Wybrzeże złapało jednak drugi oddech po ważnych zwycięstwach w domowych meczach z Grupą Azoty Tarnów i MMTS-em Kwidzyn. Dzięki temu Wybrzeże zanotowało awans do ósemki i o trzy punkty wyprzedza Zagłębie.

Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera muszą wejść na tory, na których byli na początku sezonu, wygrywając mecz za meczem. Teraz najważniejsze spotkanie czeka ich dzisiaj. W przypadku wygranej z Torus Wybrzeżem Miedziowi przeskoczą gdańszczan w tabeli i awansują do czołowej ósemki po pierwszej rundzie PGNiG Superligi Mężczyzn.

- Bardzo będziemy chcieli wygrać to spotkanie, aby wrócić na zwycięską ścieżkę i zmazać wrażenia po ostatnich spotkaniach, które nie były najlepsze w naszym wykonaniu. Chcemy zdobywać punkty i być ósemce, bo taki mamy cel – mówi Michał Stankiewicz, obrotowy Zagłębia Lubin.

13 seria PGNIG Superligi Mężczyzn
MKS Zagłębie Lubin – Torus Wybrzeże Gdańsk
27.11.2019 (środa) godz. 18:00
Hala RCS w Lubinie
Transmisja: TVP Sport

Link do transmisji: http://sport.tvp.pl/45407631/pilka-reczna-pgnig-superliga-zaglebie-lubin-torus-wybrzeze-gdansk


Bilety: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1654