Aktualności

Czas na pierwszy sparing 29 lip

Czas na pierwszy sparing

29 lip 2022 08:43

Przed nami pierwszy sparing męskiej drużyny w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Dziś zmierzymy się z derbowym rywalem, Śląskiem Wrocław.

Mężczyźni

Lubinianie do treningów wrócili 18 lipca, od tego czasu intensywnie przygotowują się do rozgrywek PGNiG Superligi, trenując w hali, na siłowni, basenie oraz stadionie lekkoatletycznym. Teraz przyszedł czas na pierwsze sprawdzenie formy i zgranie się nowych zawodników w warunkach meczowych.

W ekipie Zagłębie nie brakuje nowych twarzy. Do drużyny przed nowym sezonem dołączyli dwaj byli gracze Handball Stali Mielec, skrzydłowy Rafał Krupa oraz bramkarz Damian Procho, a także Arkadiusz Michalak, który ostatnio występował w… Śląsku Wrocław.

Wrocławianie to przedstawiciele Ligi Centralnej. 15-krotny Mistrz Polski w ubiegłym sezonie na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej spisywał się całkiem nieźle, a w nadchodzących rozgrywkach apetyty w stolicy Dolnego Śląska są jeszcze większe. Śląsk oprócz sparingu z Zagłębiem rozegra także mecze kontrolne z innymi przedstawicielami PGNiG Superligi, w tym Gwardią Opole, Arged KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski, Chrobrym Głogów, Torus Wybrzeże Gdańsk oraz Pogoń Szczecin.

Dzisiejszy sparing odbędzie się w hali SP 14 w Lubinie o godzinie 18:30. Wstęp wolny. Dzień później o godzinie 13:00 zagramy mecz kontrolny na wyjeździe z Arged KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski.