Aktualności

Czas na drugi mecz. Czas na punkty 8 wrz

Czas na drugi mecz. Czas na punkty

8 wrz 2022 10:32

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w drugiej serii PGNiG Superligi rozegrają domowy mecz w hali RCS. Przeciwnikiem Miedziowych będzie Grupa Azoty Unia Tarnów.

Mężczyźni

Dla Zagłębia będzie to drugi mecz ligowy w nowym sezonie, niestety w pierwszym nie udało się wywalczyć punktów. Lubinianie długo toczyli wyrównany bój w Opolu, jednak ostatecznie to Gwardia cieszyła się z kompletu punktów. O wyniku w dużej mierze zadecydował początek drugiej połowy, której gospodarze odskoczyli na kilka bramek.

Tarnowianie w Lubinie w nowym sezonie zaprezentują się po raz pierwszy. Inauguracyjny mecz z Górnikiem został przełożony ze względu na występ zabrzan w europejskich pucharach.

- W ubiegłym sezonie przegraliśmy z Tarnowem na wyjeździe i na własnym parkiecie, tam nieznacznie bo jedną bramką, zaś u nas graliśmy w okrojonym składzie i nie sprostaliśmy zadaniu. Trzeba będzie to zmienić. Sprzyjać będzie nam fakt grania na własnym parkiecie i może to, że my już ten pierwszy mecz mamy za sobą – mówi Michał Bekisz, rozgrywający Zagłębia Lubin.

Spotkanie 2. serii PGNiG Superligi odbędzie się w piątek w hali RCS w Lubinie. Początek o godzinie 16:00.

Transmisja:https://emocje.tv/live/1208/mks-zaglebie-lubin-grupa-azoty-unia-tarnow