Bez zaliczki w Zamościu. We wtorek rewanż w Lubinie 24 maj

Bez zaliczki w Zamościu. We wtorek rewanż w Lubinie

24 maj 2024 22:22

MKS Zagłębie Lubin i Padwa Zamość walczą w barażach o prawo do gry w Orlen Superlidze Mężczyzn. W pierwszym spotkaniu padł remis 29:29. O wszystkim zadecyduje spotkanie w Lubinie.

Zespół Zbigniewa Markuszewskiego w pierwszej połowie wypracował sobie nawet czterobramkową przewagę, z pomocą świetnie broniącego Mateusza Gawrysia (11:7 w 23′). Ekipa Miedziowych do przerwy zdołała jednak skrócić dystans i po zmianie stron spotkanie miało już bardziej zacięty przebieg.

W tej części starcia mieliśmy też kilka zwrotów akcji. Na kwadrans przed końcem MKS Zagłębie Lubin objęło skromne prowadzenie, po czym Padwa Zamość znów przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę i wyszła na +2. Chwilę później takim dystansem mogła pochwalić się już lubińska siódemka.

Na półtorej minuty przed końcową syreną dwubramkową zaliczkę miała ekipa z Dolnego Śląska (27:29 w 59′), ale utrzymać jej nie zdołała. Padwa Zamość wykorzystała przestój przeciwnika i wyszarpała remis. Do rewanżu dojdzie 28 maja w Lubinie.

Bramki dla Zagłębia: Drozdalski 6, Stankiewicz i R. Krupa po 5, Iskra i P. Krupa po 3, Moryń, Czuwara i Pedryc po 2 oraz Gębala 1.