Bez defensywy nie ma punktów 19 lut

Bez defensywy nie ma punktów

19 lut 2020 22:54

W rozegranym awansem meczu 22. serii PGNiG Superligi Mężczyzn Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z Gwardią Opole 31:36 (16:21).

Lubinianie mecz rozpoczęli bez bojaźni i długo prowadzili wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem. Co prawda częściej na prowadzeniu byli gospodarze ale Miedziowi "trzymali" wynik, będąc cały czas w grze. Dobra współpraca z obrotowym Tomaszem Pietruszko, oraz skuteczna gra w ataku, sprawiły, że Zagłębie stawiało czoła rywalom.

Nie był to jednak mecz obron po obu stronach, o czym może świadczyć liczba rzuconych bramek. Zawodnicy robili to ze sporą łatwością, jednak w końcu zacięli się goście. W końcówce pierwszej połowy przestój Zagłębia wykorzystała Gwardia i do przerwy prowadziła różnicą pięciu trafień.

Początek drugiej połowy wyglądał tak samo, jak końcówka pierwszej. Bramki rzucali głównie gospodarze i szybko wyszli na 10-bramkowe prowadzenie. Zagłębie w końcu się obudziło i zaczęło odrabiać straty. Na kole sporo problemów defensywie gospodarzy sprawiał Michał Stankiewicz, który na parkiecie pojawił się w drugiej połowie, a Miedziowi poprawili skuteczność i mozolnie zmniejszali wynik. Zagłębie miało swoje szanse, aby jeszcze wrócić do gry, jednak w decydujących momentach Gwardia znów powiększała przewagę.

KPR Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 36:31 (21:16)

KPR Gwardia: Zembrzycki, Malcher - Lemaniak 5, Mauer 5, Działakiewicz 5, Jankowski 4, Fabianowicz 3, Kawka 3, Klimków 2, Zieniewicz 2, Zarzycki 2, Mokrzki 1, Morawski 1, Milewski 1, Zadura 1 oraz Skraburski.

Zagłębie: Bartosik, Schodowski - Czyczykało 5, Hajnos 5, Marciniak 4, Kupiec 4, Tokaj 3, Pietruszko 3, Drobiecki 2, Stankiewicz 2, Sroczyk 1, Dudkowski 1, Gębala 1 oraz Adamski, Pawlaczyk, Bysiak.