Azoty za silne 3 mar

Azoty za silne

3 mar 2023 23:33

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin walczyli, ale przegrali z kandydatem do medalu PGNiG Superligi Mężczyzn. Azoty Puławy wygrały w hali RCS w Lubinie 31:23.

Mecz rozpoczął się od wręczenia Michałowi Stankiewiczowi pamiątkowej koszulki. Wychowanek Zagłębia rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 500 meczów. Pierwsze podanie wykonał zawodnik Armii Polkowice Mateusz Felkel i w hali RCS w Lubinie rozpoczęły się emocje.

Pierwsze dwie bramki zdobyli byli zawodnicy obydwu drużyn. Najpierw trafił Jakub Moryń, a po chwili wyrównał Marek Marciniak. Oba zespoły od początku narzuciły szybkie tempo i w piątej minucie mieliśmy już pięć bramek, z czego trzy zdobyli gospodarze. Jedenaście bramek padło w niespełna osiem minut, wówczas Zagłębie wygrywało 6:5, z czego połowę bramek zdobył Jakub Moryń. Dobrze prezentował się także Michał Stankiewicz, który w tym czasie dwukrotnie wpisał się do protokołu, jako strzelec bramki.  W pewnym momencie było już 7:5 dla Miedziowych, ale kolejne minuty należały do gości. Po kwadransie gry Azoty prowadziły 10:8. Zagłębie złapało kontakt, ale to puławianie złapali wiatr w żagle i pięć minut przed końcem pierwszej połowy wygrywali już 15:11. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy należały już do gospodarzy, którzy zniwelowali straty, a ostatnią bramkę w tej części spotkania zdobył… Damian Procho, bramkarz Miedziowych.

Końcówka pierwszej połowy była dobra w wykonaniu Zagłębia, ale początek drugiej części spotkania był słaby, a nawet bardzo słabuy. W 35. minucie było 15:20, a później przewaga Puław jeszcze wzrosła. Druga połowa to już zdecydowana przewag przyjezdnych. Dziesięć minut przed końcem było 18:27 i stało się jasne, kto w tym spotkaniu zgarnie komplet punktów.

MVP meczu: Wojciech Borucki (Azoty)

MKS Zagłębie Lubin – KS Azoty Puławy 23:31 (15:17)

Zagłębie: Schodowski, Procho 1, Byczek – Stankiewicz 3, Krupa 1, Moryń 3, Hlushak 2, Gębala 1, Michalak, Pietruszko, Hajnos 2, Bogacz 2, Drozdalski 4, Adamski 2, Iskra 2.

Azoty: Koshovy, Borucki – Zivković 4, Adamski 3, Przybylski 2, Marciniak 4, Antolak 1, Burzak 4, Becerra, Kowalczyk, Janikowski 1, Fedeńczyk 3, Jarosiewicz 5, Konieczny.