Aktualności

Arcyważny mecz w Piotrkowie 17 mar

Arcyważny mecz w Piotrkowie

17 mar 2023 08:43

Wracamy po reprezentacyjnej przerwie. Naszą męską drużynę od razu czeka niezwykle ważny mecz. W sobotę zmierzymy się na wyjeździe z Piotrkowianinem.

Mężczyźni

Patrząc na ligową tabelę dla obu drużyn będzie to arcyważne spotkanie. Piotrkowianin zamyka stawkę z punktem straty do przedostatniej Sandra Spa Pogoni Szczecin. Najbliżsi rywale Miedziowych mają na swoim koncie trzy zwycięstwa, w tym jedno po rzutach karnych. Na wygraną Piotrkowian czeka jednak bardzo długo. Ostatni komplet punktów ekipa z Piotrkowa zainkasowała… 30 października, pokonując na własnym parkiecie MMTS Kwidzyn. Od tego czasu, nie licząc wygranej w Pucharze Polski z Białą Podlaską Piotrkowianin zanotował aż jedenaście porażek.

W lepszej sytuacji są lubinianie, którzy jednak cały czas muszą oglądać się za siebie. Zagłębie ma pięć punktów przewagi nad Piotrkowianinem i cztery nad Sandra Spa Pogonią Szczecin. Ewentualna wygrana pozwoliłaby Miedziowych złapać oddech, a być może wyprzedzić nawet MKS Energę Kalisz w ligowej tabeli.

Już mecz pierwszej rundy pokazał, że możemy spodziewać się zaciętego spotkania. W hali RCS Zagłębie wygrało 23:22. Inna sprawa, że w ostatnim czasie w pojedynkach tych drużyn górą byli gospodarze. Miedziowi muszą przełamać tę passę, bo ostatnio wygrali w Piotrkowie Trybunalskim na początku 2017 roku.

Sobotni mecz w Piotrkowie rozpocznie się o godzinie 19:00. Transmisja:https://emocje.tv/live/1992/piotrkowianin-piotrkow-trybunalski-mks-zaglebie-lubin