Aktualności

„Czipsu” Show i kolejna wygrana! 28 lut

„Czipsu” Show i kolejna wygrana!

28 lut 2021 19:43

To był mecz bramkarzy. W Lubinie do przerwy widzieliśmy tylko piętnaście bramek, a znakomite zawody rozgrywali obaj bramkarze – Marcin Schodowski po stronie Zagłębia i Artur Kot z Piotrkowianina. W drugiej połowie golkiper Miedziowych utrzymał bardzo wysoki poziom obron, jego vis-a-vis spuścił nieco z tonu i to gospodarze cieszyli się z kolejnej wygranej w tym roku. Zagłębie pokonało Piotrkowianina 24:19 (8:7), notując kolejne zwycięstwo w meczu o stawkę w 2021 roku!

Mężczyźni

Goście dość szybko rzucili bramkę za sprawą Marcina Tórza, tymczasem Zagłębie na początku miało problemy z otworzeniem wyniku, marnując między innymi rzut karny. Pierwsze trafienie Miedziowych miało miejsce w szóstej minucie, kiedy Artura Kota pokonał po kontrze Marek Marciniak. Przed upływem kwadransa lubinianie doprowadzili do remisu po 3. W tym czasie Zagłębie poprawiło obronę, a w bramce fenomenalnie spisywał się Marcin Schodowski. Niestety w grze gospodarzy wciąż szwankowała skuteczność w ataku. Goście w tym elemencie też nie rzucali na kolana, ale byli na minimalnym prowadzeniu. Po 22. minutach oglądaliśmy zaledwie dziewięć (!) bramek. Cztery z nich zdobyło Zagłębie, pięć było autorstwa piotrkowskich zawodników. Dwie minuty później Miedziowi wygrywali po raz pierwszy - na 6:5 rzucił Marek Marciniak, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 i zdecydowanie należała do bramkarzy. Marcin Schodowski bronił na poziomie 60, a Artur Kot 50 procent.

Lubinianie drugą połowę zaczęli dużo lepiej niż pierwszą i przed upływem pięciu minut po zmianie stron prowadzili 11:8. Przyjezdni szybko się pozbierali i złapali kontakt, a na listę strzelców wpisał się nawet wspomniany wcześniej Artur Kot. Obaj bramkarze utrzymywali formę z pierwszej połowy i wciąż bronili na wysokim procencie, a mecz nadal był bardzo wyrównanym widowiskiem. Kwadrans przed końcem Zagłębie wygrywało 14:13, Piotrkowianin miał swoje szanse, ale to Zagłębie odskoczyło znów na trzy bramki. Zagłębie szanowało ten wynik, grało do pewnej piłki, a wciąż nie do przejścia był Marcin Schodowski, który zamurował bramkę. Pięć minut przed końcem gospodarze wygrywali 21:17 i zmierzali po kolejne zwycięstwo w tym roku, w końcówce bawiąc się grą.

MVP meczu: Marcin Schodowski (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:19 (8:7)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik –  Stankiewicz 2, Netz 3, Moryń, Pawlaczyk, Gębala, Sroczyk 2, Pietruszko 2, Marciniak 3, Hajnos 3, Bogacz 4, Kupiec 3, Adamski, Drobiecki 1, Chychykalo 1.

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot 1 – Stolarski 1, Iskra, Matyjasik 2, Szopa 2, Kaźmierczak, Swat 5, Surosz, Pożarek, Musiołek, Mastalerz, Sobut 2, Tórz 2, Pacześny 1, Rutkowski 3.