Aktualności

Został jeden krok. Dziś finał Orlen Pucharu Polski! 20 maj

Został jeden krok. Dziś finał Orlen Pucharu Polski!

20 maj 2023 08:32

Na dziś zaplanowano finał ORLEN Pucharu Polski kobiet. O trofeum powalczą piłkarki MKS-u Zagłębia Lubin oraz Eurobud JKS Jarosław. Początek meczu o godzinie 15:00.

Kobiety

Po raz piąty z rzędu finał ORLEN Pucharu Polski kobiet odbędzie się w Gnieźnie. Do pierwszej stolicy Polski zawitają zawodniczki MKS-u Zagłębie Lubin i Eurobud JKS Jarosław.

– Chcemy wygrać i zrobimy wszystko, by puchar wrócił do Lubina. Zawodniczki z Jarosławia nie oddadzą nam tego zwycięstwa i postawią trudne warunki. Jestem jednak przekonana, że mamy lepszy zespół i zwyciężymy w tym spotkaniu – podkreśla rozgrywająca MKS-u Zagłębia Lubin, Emilia Galińska.

Podopieczne Bożeny Karkut w ostatnią niedzielę świętowały zdobycie Mistrzostwa Polski, a w sobotę zagrają po raz piąty z rzędu w finale ORLEN Pucharu Polski i mogą zdobyć kolejne trofeum. Eurobud JKS Jarosław zakończyło sezon na piątym miejscu rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet.  

– Gra w finale ORLEN Pucharu Polski jest już dla nas ogromnym sukcesem. Myślę, że nie każdy spodziewał się, że możemy awansować do finału. Cieszymy się bardzo z tego, co już osiągnęłyśmy i uważam, że najbliższy mecz będzie zupełnie inny niż te spotkania, które do tej pory zagraliśmy z Zagłębiem. Już nie raz pokazałyśmy, że potrafimy grać z tymi najmocniejszymi zespołami. Chcemy zagrać mocno w obronie i mądrze w ataku oraz popełnić jak najmniej błędów. Jesteśmy bardzo skoncentrowane i już nie mogę się doczekać pierwszego gwizdka  – mówi rozgrywająca Eurobud JKS Jarosław, Valentyna Nestsiaruk.

Finałowe spotkanie ORLEN Pucharu Polski MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław rozpocznie się w sobotę (20 maja) o godzinie 15:00. Bilety na mecz są dostępne w sprzedaży online – tutaj, a kasy biletowe będą otwarte od godziny 12:00. Transmisja meczu będzie dostępna w TVP Sport.