Aktualności

Zagramy o Superpuchar! 10 cze

Zagramy o Superpuchar!

10 cze 2024 16:36

Poznaliśmy wszystkie drużyny, które zagrają o Superpuchar Polski w piłce ręcznej – Łódź ’24. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w sobotę, 7 września w łódzkiej Atlas Arenie. KGHM MKS Zagłębie Lubin zmierzy się w walce o to trofeum z KPR Gminy Kobierzyce.

Kobiety

W meczu o Superpuchar Polski w piłce ręcznej – Łódź ’24 zagra zespół, który na koniec sezonu 2023/2024 sięgnie po tytuł Mistrza Polski oraz triumfator ORLEN Pucharu Polski. Walka o Superpuchar odbędzie się zarówno w wydaniu kobiecym jak i męskim. 7 września w Atlas Arenie zostaną więc rozegrane dwa spotkania.

W pierwszym z nich wystąpi kobiecy zespół KGHM Zagłębia Lubin. Drużyna zapewniła sobie tytuł Mistrzyń Polski oraz zwyciężyła w ORLEN Pucharze Polski. W związku z tym, że Miedziowe zgarnęły podwójną koronę, w walce o Superpuchar zmierzą się z KPR-em Gminy Kobierzyce, który na koniec sezonu 2023/2024 zajął 2. pozycję w tabeli ORLEN Superligi Kobiet.

Organizatorzy Superpucharu zapewniają, że rozegranie 7 września dwóch spotkań na najwyższym poziomie to nie wszystko. W planach jest sporo imprez towarzyszących, stref kibica oraz atrakcji dla dużych i małych sympatyków piłki ręcznej.  

– W ligowej piłce ręcznej od pewnego czasu planowaliśmy realizację nowego projektu, który byłby okazją do promocji dyscypliny na niespotykaną dotąd skalę – w nowej lokalizacji, kilkunastotysięcznej hali, z dużym show i wydarzeniami towarzyszącymi. Widowisko, które byłoby namiastką tego, co się dzieje w trakcie Final4 Ligi Mistrzów w Kolonii. Chcemy, by takim wydarzeniem był mecz o Superpuchar Polski – mówił podczas konferencji prasowej Piotr Należyty, Prezes Superligi sp. z o.o.

Bilety na Superpuchar Polski w piłce ręcznej – Łódź ’24 do nabycia już od 15 zł na eventim.pl.