Aktualności

Zaczynamy rundę finałową! 10 mar

Zaczynamy rundę finałową!

10 mar 2023 09:47

Stało się! Po krótkiej reprezentacyjnej przerwie wracamy na parkiety. Przed nami runda finałowa PGNiG Superligi Kobiet, w której pierwszym przeciwnikiem aktualnych Mistrzyń Polski będzie Galiczanka Lwów.

Kobiety

Lubinianki w tym tygodniu do pierwszego meczu rundy finałowej przygotowywały się w pełnym składzie. Wcześniej treningi odbywały się bez udziału kadrowiczek. Daria Michalak, Adrianna Górna, Emilia Galińska i Barbara Zima przebywały na zgrupowaniu reprezentacjami Polski, podczas którego Biało-Czerwone rozegrały dwa mecze towarzyskie z reprezentacjami Węgier i Niemiec.

Jeśli chodzi o Zagłębie to ostatnie dni podporządkowane były przygotowaniom do najważniejszej części sezony, czyli rundy finałowej i pierwszego rywala – Galiczanki Lwów. Rywalki Miedziowych w obecnym sezonie prezentują się bardzo przyzwoicie i przez długi czas deptały po piętach kandydatom do medalu. Ostatecznie fazę zasadniczą zespół z Lwowa ukończył na szóstej, ostatniej pozycji, gwarantującej grę w rundzie finałowej, ale przewaga nad siódmym Startem Elbląg była spora, bo wynosiła sześć punktów.

Jeszcze większą przewagę wypracowały sobie lubinianki. Zagłębie ma aż dwanaście punktów przewagi nad drugim MKS-em FunFloor Lublin i czternaście nad KPR-em Gminy Kobierzyce. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rundę zasadniczą przeszły jak burza. Aktualne Mistrzynie Polski wygrały wszystkie 18 meczów!

Z tych wszystkich wygranych spotkań najniższe miało miejsce w meczu z Galiczanką. W podwarszawskich Markach Zagłębie wygrało 22:20. To właśnie ekipa z Lwowa napsuła najwięcej krwi aktualnym Mistrzyniom Polski - Ten pojedynek mógłby wyglądać zupełnie inaczej ,gdybyśmy były bardziej skuteczne rzutowo. W tym meczu nie zabrakło szybkich kontrataków, nie miałyśmy też problemu z kreowaniem akcji w ataku pozycyjnym i obrona też wyglądała nieźle. Sporo z nas w tym meczu zmarnowało wiele stu procentowych okazji, które powinny zakończyć się bramką – mówi Daria Michalak, skrzydłowa Zagłębia Lubin.

Niedzielny mecz w hali RCS w Lubinie rozpocznie się o godzinie 15:00.
Transmisja:https://emocje.tv/live/1961/mks-zaglebie-lubin-galiczanka-lwow