Aktualności

Zaczynamy pucharową przygodę! 21 paź

Zaczynamy pucharową przygodę!

21 paź 2021 11:50

W piątek i sobotę piłkarki ręczne Zagłębia Lubin rozegrają dwa mecze eliminacji EHF Ligi Europejskiej. Rywalem Miedziowych będzie szwajcarskie LC Brühl Handball.

Kobiety

Na parkiecie zobaczymy aktualnego mistrza Polski i wicemistrza Szwajcarii. Rywalki Zagłębia o najwyższe laury rywalizują z Zug. W ostatnim czasie zespół z St. Gallen zdobył Superpuchar swojego kraju.

W obecnym sezonie szwajcarskiej ekstraklasy Brühl zanotował cztery zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę, dzięki czemu przewodzi ligowej stawce. Ostatnie, wyjazdowe spotkanie z Thum zespół z St. Gallen wygrał 25:20. Klub od lat należy do ścisłej czołówki w swoim kraju, a od 2009 roku pięciokrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Szwajcarii.

Tym samym Brühl jest stałym uczestnikiem europejskich pucharów, jednak Europy nie zawojował. Drużyna w ostatnich latach odpadała już po pierwszych rundach, przegrywając rywalizację między innymi z ekipami ze Szwecji, Turcji, Rosji czy Francji. Co ciekawe LC Brühl Handball w 2015 roku rywalizował w Pucharze EHF z Pogonią Szczecin, przegrywając dwa mecze 23:31 i 19:28. Dwa lata później Szwajcarki pokazały się z bardzo dobrej strony z utytułowaną rosyjską drużyną Zwiezdą Zwienigorod (25:29 i 28:24).

Skład Brühl oparty jest na rodzimych zawodniczkach, wspartych szczypiornistkami z kilku innych krajów, w tym Austrii, Węgier, Niemiec czy Chorwacji. W ekipie wicemistrzyń Szwajcarii występuje także dobrze znana z występów w nieistniejącej już drużynie z Gdyni, Kinga Gutkowska.

Lubinianki mają za sobą udane występy w rozgrywkach ligowych. Teraz mogą skupić się na pucharowym rywalu. Zagłębie wygrało sześć na siedem spotkań. Jedynej porażki Miedziowe doznały jedynie w meczu z Perłą Lublin. Pozostałe spotkania lubinianki wygrały za trzy punkty i są samodzielnym liderem rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Do rywalizacji ze szwajcarską ekipą mistrzynie Polski przystąpią podbudowane derbową wygraną w szlagierowym meczu z KPR-em Kobierzyce - Za nami pierwsza runda rozgrywek ligowych, w których wygraliśmy sześć na siedem spotkań. Czasu przed pierwszym piątkowym meczem nie ma już zbyt wiele, ale na pewno będziemy bardzo dobrze przygotowane pod pierwszego rywala w europejskich rozgrywkach – dodaje szkoleniowiec Zagłębia.

Na zwycięzcę pary Zagłębie Lubin – LC Brühl Handball w trzeciej rundzie eliminacji czeka już rosyjska Zwiezda Zwienigorod. Utytułowana rosyjska drużyna w 2008 roku wygrała prestiżowe rozgrywki Ligi Mistrzyń.

Dwa mecze drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej z LC Brühl Handball odbędą się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Pierwszy, piątkowy mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Sobotnie spotkanie, w którym to Miedziowe formalnie będą gospodarzem odbędzie się o godzinie 14:00.

Bilety: https://kupbilet.rcslubin.pl