Z Piotrkowa z kompletem punktów. Znakomita Jakubowska! 12 wrz

Z Piotrkowa z kompletem punktów. Znakomita Jakubowska!

12 wrz 2024 08:04

Dwa ligowe zwycięstwa i triumf w Superpucharze Polski – to dotychczasowy bilans KGHM MKS Zagłębia Lubin. W meczu 2. serii ORLEN Superligi Kobiet Miedziowe wygrały w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrcovią 28:24 (16:14). Znakomite zawody rozegrała Kinga Jakubowska, która została wybrana MVP Spotkania.

Kobiety

Początek spotkania należał do lubinianek, które w 4. minucie wygrywało 3:0. Strzelecką niemoc piotrkowianek przełamała Patrycja Królikowska, dając sygnał do odrabiania strat. Po kilku minutach gospodynie doprowadziły do remisu 4:4 i od tej pory do końca pierwszej połowy oglądaliśmy wyrównane spotkanie, jednak ze wskazaniem na KGHM MKS Zagłębie, które częściej było na prowadzeniu. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej miały o dwie bramki więcej od rywalek.

Po zmianie stron przewaga mistrzyń Polski była dużo bardziej widoczna. Murem nie do przejścia był duet Drabik-Guirassy. Znakomite zawody rozgrywała Kinga Jakubowska, która co chwilę trafiała do bramki rywalek, między słupkami bardzo dobrze spisywały się obie bramkarki Miedziowych – Monika Maliczkiewicz i Barbara Zima, która obroniła wszystkie cztery rzuty karne, wykonywane przez rywalki, a do tego sama rzuciła bramkę. W tym elemencie gry mistrzynie Polski pokazały klasę, rzucając pięć na pięć rzutów karnych.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KGHM MKS Zagłębie Lubin 24:28 (14:16)

Piotrcovia: Suliga (23 procent), Sarnecka (0 procent) – Gadzina 8, Sobecka 6, Królikowska 4, Arcisevskaja 3, Polaskova 2, Waga 1, Grobelna, Mokrzka, Radushko, Domagalska.

KGHM MKS Zagłębie: Zima (38 procent) 1, Maliczkiewicz (33 procent) – Jakubowska 11/4, Fernandes 4, Matieli 4, Górna 2, Promis 2/1, Weber 2, Guirassy 1, Jureńczyk, Cavo 1, Pankowska, Grzyb, Janas, Przywara.