Aktualności

Wypowiedzi po meczu ze Startem 9 sty

Wypowiedzi po meczu ze Startem

9 sty 2021 21:36

Wypowiedzi po wygranym 29:23 (15:10) meczu ze Startem Elbląg.

Kobiety

Andrzej Niewrzawa (trener Startu): Ostatni mecz Zagłębia, wynik i styl zwycięstwa z Perłą Lublin zrobił na nas wrażenie i jechaliśmy do Lubina z pełną świadomością, że rywal jest w dobrej dyspozycji. Analizowaliśmy spotkania Zagłębia, ale po pierwszej połowie mieliśmy zbyt dużą stratę do rywalek. Dziewczyny pokazały jednak, że z tak silnym rywalem można toczyć wyrównany mecz. Doceniamy klasę rywala i gratulujemy zwycięstwa.

Bożena Karkut (trener Zagłębia): Cieszą trzy punkty i cieszy wygrana. Zdawałyśmy sobie sprawę, że przeciwnik, który przyjeżdża do faworyta tak naprawdę nie ma nic do stracenia. Wiedziałyśmy, że to my musimy wygrać. Dziewczyny dobrze zaczęły i ten mecz miałyśmy w sumie pod kontrolą. Było trochę zmian i trochę tych niewykorzystanych szans sprawiło, że Elbląg poczuł, że może jeszcze powalczyć, dlatego musiałyśmy być skupione do samego końca. Zagrałyśmy bardzo dobrze w obronie, którą dyrygowała Asia Drabik, kolejne świetne zawody w bramce rozegrała Monika Maliczkiewicz.

Kinga Grzyb (Zagłębie): Cieszy nas kolejna wygrana. Jest to dla nas bardzo ważne zwycięstwo i chcemy podtrzymać tę naszą dobrą passę. W pierwszej połowie odskoczyłyśmy rywalkom, w drugiej nie układało się po naszej myśli, ale na szczęście końcówka należała do nas – mówi Kinga Grzyb, skrzydłowa Zagłębia.