Aktualności

Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Suzuki Korona 24 wrz

Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Suzuki Korona

24 wrz 2021 23:36

Przedstawiciele drużyn podsumowują spotkanie 4. serii PGNiG Superligi Kobiet pomiędzy Zagłębie Lubin a Suzuki Koroną Handball Kielce.

Kobiety

Paweł Tetelwski (trener Korony): Gratulacje dla Zagłębia za kolejne zwycięstwo. My przyjechaliśmy na trudny teren, mamy swoje problemy kadrowe, ale pomimo tego pokazaliśmy dziś charakter i wolę walki. Niewiele nam zabrakło, aby jeszcze bardziej postraszyć zespół Zagłębia. Zabrakło nam trochę skuteczności i chłodnej głowy, ale właśnie tak grający mój zespół chciałbym oglądać.

Marta Rosińska (Korona): Był to mecz walki i nie oddałyśmy Zagłębiu tego meczu łatwo. W kolejnych spotkaniach mamy zamiar walczyć z całego serca i na pewno żadnego punktu nie oddamy łatwo. Gratuluję Zagłębiu, które w decydujących momentach zachowały więcej zimniej krwi, a nam tego trochę właśnie zabrakło. Będziemy pracować nad tym na treningach i Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach zdobędziemy komplet punktów.

Bożena Karkut (trener Zagłębia): Zdobyłyśmy kolejne trzy punktu i z tego się cieszę. W drugiej połowie miałyśmy trochę kłopotów, co wynikało być może z braku koncentracji. Martwią mnie kontuzje Patrycji Matieli i Kingi Jakubowskiej, mam nadzieję, że dziewczyny dojdą do siebie przed spotkaniem w Lublinie. Dziś prym wiodła Daria Zawistowska, która na dziewięć rzutów zdobyła dziewięć bramek, rzucając zarówno z kontry, jak i ataku pozycyjnego.

Daria Zawistowska (Zagłębie): Cieszę się, że wygrałyśmy to spotkanie. Spodziewałyśmy się jednak zwycięstwa w innym lepszym stylu. Na pewno postaramy się poprawić błędy, które nam się zdarzyły i wyciągniemy wnioski przed bardzo ważnym spotkaniem w Lublinie.