Aktualności

Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Start 9 lis

Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Start

9 lis 2021 21:40

Przedstawiciele obu drużyn podsumowują mecz 10. serii PGNiG Superligi Kobiet. Zagłębie Lubin pokonało Start Elbląg 33:20 (13:9).

Kobiety

Marcin Pilch (trener Startu): Dostaliśmy lekcję piłki ręcznej z mocnym, wymagającym przeciwnikiem. Próbowaliśmy podjąć walkę, udawało nam się to przez 30 minut. Chcieliśmy zagrać bardzo dobre spotkanie, powalczyć z mistrzem Polski. W pierwszej połowie to się udawało, w drugiej mieliśmy podobny scenariusz, który miał miejsce w naszym ostatnim meczu z Zagłębiem w Elblągu.

Katarzyna Cygan (Start Elbląg): Popełniłyśmy zbyt dużo błędów. Zagłębie nękało nas kontrami, my tego nie robiłyśmy. Popełniałyśmy proste błędy, często gubiłyśmy piłki, nie potrafiłyśmy znaleźć sposobu na obronę i bramkę Zagłębia i stąd taki wynik.

Bożena Karkut (trener Zagłębia): Kolejne zwycięstwo na swoim terenie. Nie ulega wątpliwości, że byliśmy faworytem tego spotkania, gdyż Start gra o zupełnie inne cele. Dobrze weszłyśmy w mecz, później w nasze poczynania wkradła się dekoncentracja, ale szybko sobie z tym poradziliśmy. Tak naprawdę spotkanie od początku do końca było pod naszą kontrolą, a prawa strona w postaci Ady i Kingi okazała się zabójcza. Wiele bramek, piękne asysty i mamy kolejne trzy punkty w swoim dorobku.

Adrianna Górna (Zagłębie Lubin): Cieszę się z tych trzech punktów. W każdym meczu chcemy wygrywać i zdobywać komplet punktów. Dziękuję dziewczynom, bo gdyby nie one, nie rzucałabym dziś tyle bramek. Fajnie, że każda z nas miała szanse pokazania się w tym meczu. Zagrałyśmy dobrze w obronie, wyprowadzałyśmy skuteczne kontry i cieszymy się z kolejnego zwycięstwa w lidze.