Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Piotrcovia 15 lis

Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Piotrcovia

15 lis 2020 10:44

Trenerzy obu drużyn oraz Kinga Grzyb podsumowują mecz Zagłębie Lubin – Piotrcovia (35:32)

Kobiety

Bożena Karkut (trener Zagłębia): Najważniejsze, że wygrałyśmy i że trzy punkty zostały u nas. Sporo się do tego meczu przygotowywałyśmy taktycznie i myślę, że od początku moje zawodniczki dobrze zagrały ten mecz, prowadziły i do przerwy ta przewaga mogła być jeszcze bardziej wyraźna. Druga połowa była bardziej nerwowa, prowadziłyśmy różnicą pięciu bramek, grałyśmy w osłabieniu, co wykorzystały przeciwniczki. Dziewczyny wytrzymały tę nerwową końcówkę i trzy punkty zostały u nas, ale same sobie taką nerwową końcówkę zgotowały.

Kinga Grzyb (Zagłębie): Bardzo się cieszymy, że po takiej przerwie wróciłyśmy do grania i wyszłyśmy zwycięsko z tego starcia. Był o bardzo trudno mecz, ale same sprawiłyśmy, że właśnie tak było. Nie wykorzystałyśmy wielu stuprocentowych sytuacji, gdzie powinnyśmy „dobić” przeciwnika i już w pierwszej połowie prowadzić większą ilością bramek. Cieszy sam końcowy wynik. Dziewczyny fajnie powalczyły w obronie, bramka fajnie pobroniła i już czekamy na czwartkowe debry w Kobierzycach.

Krzysztof Przybylski (trener Piotrcovii): Gratuluję zespołowi Zagłębia, bo wyrwał to zwycięstwo po walce, takiej solidnej walce. Nie graliśmy trzy tygodnie i ten brak rytmu meczowego lepiej zniosło Zagłębie, do tego lubinianki lepiej zagrały w obronie i to też miało znaczenie. W drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej, mieliśmy swoje szanse, żeby dojść na remis, niestety nam się to nie udało.