Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Perła 12 kwi

Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Perła

12 kwi 2021 09:36

Trenerki oraz zawodniczki podsumowują szlagierowy mecz PGNiG Superligi Kobiet, w którym Zagłębie Lubin pokonało Perłę Lublin 28:25 (14:9).

Kobiety

Monika Marzec: Na ten mecz wybierałyśmy się w bardzo bojowych nastrojach i bardzo chciałyśmy pokazać, że potrafimy wygrać z Zagłębiem. Pokazałyśmy to w drugiej połowie, gdyż w pierwszej zagrałyśmy nieskutecznie i ta strata pięciu bramek okazała się trochę za wysoka, mimo że doszłyśmy zespół Zagłębia i wyszłyśmy na jednobramkową przewagę. To okazało się jednak za mało. Gratuluję rywalowi trzech punktów, a my na pewno będziemy walczyć dalej i grać tak, aby wygrywać każdy następny mecz.

Kinga Achruk: Gratulacje dla drużyny Zagłębia. O wyniku w dużym stopniu zaważyła pierwsza połowa, a na pewno jej początek. Miałyśmy duże problemy ze skutecznością i musiałyśmy „gonić” wynik. Zabrakło nam na to trochę czasu i szkoda, że te punkty zostały tutaj w Lubinie, ale przed nami jeszcze sporo grania i na pewno damy z siebie wszystko, aby pokazać charakter i walkę do końca.

Bożena Karkut: Przede wszystkim cieszy nas zwycięstwo i trzy punkty, bo to było w tym meczu najważniejsze. Zdawałyśmy sobie sprawę, że to może być zupełnie inne spotkanie niż dwa poprzednie. Po raz kolejny pokazałyśmy, że potrafimy sobie poradzić w trudnych momentach i mimo tego przełamania rywala i gry w osłabieniu potrafiłyśmy wyjść obronną ręką w czym bardzo duża zasługa między innymi Karoliny Kochaniak, która została wybrana MVP meczu.

Karolina Kochaniak: Pierwsza połowa układała się bardziej po naszej myśli, grałyśmy agresywnie w bronie, a kolejne piłki w bramce odbijała Monika Maliczkiewicz. Drugą połowę zaczęłyśmy dobrze, ale kilka prostych błędów i strat sprawiło, że zrobiło się nerwowo. To dla nas bardzo ważne trzy punkty i z zimną głową przystępujemy do dalszej części sezonu.