Aktualności

Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Perła 3 sty

Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Perła

3 sty 2021 23:25

Szkoleniowcy oby drużyn oraz zawodniczki podsumowują dzisiejsze szlagierowe spotkanie pomiędzy Zagłębiem Lubin a Perłą Lublin. Miedziowe wygrały mecz bardzo pewnie 29:17 (16:10).

Kobiety

Kim Rasmussen: Drużyna była bardzo zmotywowana, żeby podnieść się po ostatniej przegranej w Piotrkowie Trybunalskim. Pracowaliśmy dobrze nad swoją mentalnością, którą chciałyśmy poprawić. Atmosfera na treningach była dobra i wydawało nam się, że to wszystko idzie w dobrym kierunku i uda nam się to udźwignąć, ale w momencie, kiedy zabrzmiał pierwszy gwizdek czegoś nam zabrakło.

Weronika Gawlik: Nie tak powinno to wyglądać. Nie tak powinno wyglądać spotkanie Lubina z Lublinem. Na pewno chciałyśmy walczyć i walczyłyśmy. Atmosfera przed tym meczem, pomimo porażki w Piotrkowie była pełna koncentracji i takiej sportowej złości. Myślałyśmy, że to przeniesie się na dzisiejszy mecz, niemniej jednak nie wyszło nam. Patrycja Matieli robiła z nami w obronie co chciała, jak nie ona to Karolina Kochaniak lub było podanie do koła. Nam zupełnie nie szło, a znakomicie w bramce spisywała się Monika Maliczkiewicz, która czytała nasze rzuty szczególnie z drugiej linii.

Bożena Karkut: Bardzo przyjemnie się tak zaczyna rok, bo wygrana oznacza, że awansujemy na pozycję lidera. Natomiast sam styl, w jakim dziś wygrałyśmy był po prostu powalający. Z taką siłą rażenia, jaką ma Lublin jeśli chodzi o rozgrywające, to czapki z głów dla moich zawodniczek, jeśli chodzi o obronę. Zamieniałyśmy to na bramki a ataku pozycyjnym. Nie było w tym meczu za dużo kontr, ale grałyśmy koncertowo w ataku pozycyjnym. Patrycja Matieli dała sygnał, Karolina Kochaniak jej wtórowała, a obroną dyrygowała Joanna Drabik, która dołożyła też swoje w ataku. Kolejny rewelacyjny mecz w bramce rozegrała Monika Maliczkiewicz, ale tak naprawdę należy pochwalić cały zespół, bo nie miałyśmy dziś słabych punktów – byłyśmy bardzo mocne.

Joanna Drabik: Cieszymy się, że udało nam się spełnić wszystkie przedmeczowe założenia. Życzyłabym nam, abyśmy tak jak zaczęłyśmy nowy rok, zakończyły podobnie ten sezon.