Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Młyny Stoisław 6 mar

Wypowiedzi po meczu Zagłębie – Młyny Stoisław

6 mar 2021 19:07

Szkoleniowcy oraz MVP spotkania o dzisiejszym meczu MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 34:24 (17:16).

Kobiety

Waldemar Szafulski (Trener Młynów Stoisław): Gratulacje dla Zagłębia. Dzisiaj zespół z Lubina zagrał bardzo równo, nie miał przestojów w grze, co nam się przydarzyło w drugiej połowie, szczególnie w pierwszym kwadransie, gdzie mieliśmy problem ze zdobywaniem bramek. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dosyć fajna jeśli chodzi o atak pozycyjny. Zdobyliśmy 16 bramek, ale niestety zbyt dużo ich tracimy. W drugiej połowie, gdy wynik nam uciekł, starałem się rotować składem, tak aby zachować siły na poniedziałkowy mecz Pucharu Polski w Jarosławiu – mówił po meczu Waldemar Szafulski, trener Młynów Stoisław.

Bożena Karkut (Trener Zagłębia): Był to mecz, który na początku nie najlepiej nam się układał. Może optycznie wyglądałyśmy lepiej, ale nie miało to przełożenia na wynik, stąd wyrównany mecz w pierwszej połowie. W tym spotkaniu mieliśmy olbrzymie wsparcie w postaci rzutów z drugiej linii Patrycji Świerżewskiej. W drugiej połowie zagraliśmy już dużo lepiej, zarówno w obronie, jak i w ataku.

Patrycja Świerżewska (MVP Spotkania - Zagłębie): Spodziewałyśmy się trudnego meczu, na pewno innego niż ten ostatni w Koszalinie. Dzisiaj poszło nam o wiele ciężej, szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej było już o wiele lepiej, grałyśmy równiej, lepiej w obronie, z czego wypracowałyśmy skuteczne kontry i zdobyłyśmy trzy punkty.