Aktualności

Wypowiedzi po meczu z Kobierzycami 8 lis

Wypowiedzi po meczu z Kobierzycami

8 lis 2019 22:23

Zuzanna Ważna, Kinga Grzyb oraz trenerki – Bożena Karkut i Edyta Majdzińska podsumowują dzisiejsze derby.

Kobiety

Zuzanna Ważna: Druga połowa była na pewno lepsza w naszym wykonaniu. Myślę, że jeśli miałybyśmy takie wejście w mecz, jak w drugą połowę, to grałoby nam się zdecydowanie lepiej i spokojniej. Dałyśmy z siebie wszystko, z biegiem czasu wypracowywałyśmy sobie dobre sytuacje, które wykorzystywałyśmy i odskoczyłyśmy rywalkom.

Kinga Grzyb: Mam nadzieję, że to początek tych dobrych spotkań w naszym wykonaniu. Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu, jednak wyciągnęłyśmy wnioski i zaraz po zmianie stron rzuciłyśmy kilka bramek z rzędu, co pozwoliło nam odetchnąć. W końcówce meczu przy remisie znów miałyśmy swoją serię i wygrywamy derby z Kobierzycami.

Bożena Karkut: Cieszymy się z wygranej, ale w pierwszej połowie popełniłyśmy zbyt wiele błędów, które skrzętnie wykorzystały przeciwniczki. To były zupełnie dwie rożne połowy. W drugiej zupełnie inaczej już wyglądałyśmy. Była bardziej agresywna obrona, lepsza postawa w bramce, dzięki czemu szybko nadrobiłyśmy wynik. Cieszę się, że dziewczyny, pomimo tego, że mecz na początku nie układał się po naszej myśli, podniosły się i wygrały mecz.

Edyta Majdzińska: Był to bardzo wyrównany pojedynek, widać było, że żaden z zespołów nie chciał popełnić błędów. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Uważam, że mój zespół zagrał bardzo dobre zawody w pierwszej połowie, był bardzo konsekwentny, wykorzystywał błędy przeciwnika, dzięki czemu wypracował sobie sporą przewagę. Szkoda, że w drugiej połowie miałyśmy zbyt sporo błędów i Zagłębie uwierzyło, że może wygrać.