Aktualności

Wygrywamy turniej w Piotrkowie! 14 sie

Wygrywamy turniej w Piotrkowie!

14 sie 2021 15:40

Trzy mecze i trzy zwycięstwa – ten bilans dał nam pierwsze miejsce podczas I Memoriału Krzysztofa Kazimierskiego i Grzegorza Tomczyńskiego. Dziś w finale turnieju, rozgrywanego z Piotrkowie Trybunalskim pokonaliśmy gospodynie, Piotrcovię.

Kobiety

W pierwszym dniu turnieju lubinianki pokonały kolejno Młyny Stoisław Koszalin oraz Eurobud JKS Jarosław, dzięki czemu wystąpiły w dzisiejszym finale, w którym zmierzyły się z Piotrcovią, która również wygrała dwa spotkania w swojej grupie.

W finałowym spotkaniu dużo lepiej zaprezentowały się podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Wyrównany był tylko pierwszy kwadrans ostatniego spotkania turnieju. Od wyniku 6:6 zawodniczki Zagłębia zaczęły budować swoją przewagę. I chociaż gospodynie zmniejszyły straty do jednej bramki, to do przerwy o trzy bramki lepsze były Miedziowe.

W drugiej połowie przewaga lubinianek rosła jeszcze szybciej. Niespełna dwadzieścia minut po zmianie stron Zagłębie wygrywało już 25:19. Dobrze na parkiecie prezentowały się Monika Maliczkiewicz, Daria Zawistowska i Karolina Kochaniak. W końcówce przewaga Mistrzyń Polski zbliżała się do dziesięciu bramek, a ostatecznie licznik zatrzymał się na siedmiu trafieniach przewagi.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Zagłębie Lubin 23:30 (13:16)

Bramki dla Zagłębia: Galińska 4, Hartman 1, Drabik 1, Jakubowska 4, Kochaniak 6, Zawistowska 7, Górna 3, Noga 2, Milojević 2.