Wygrane derby urodzinowym prezentem 8 lis

Wygrane derby urodzinowym prezentem

8 lis 2019 20:50

Dziś swoje urodziny obchodzi Patrycja Matieli. Brazylijska rozgrywająca nie mogła wymarzyć sobie lepszego prezentu niż wygrana w derbach z KPR-em Kobierzyce. Tak też się stało! Metraco Zagłębie Lubin po bardzo dobrej drugiej połowie pokonało rywalki 21:18 (8:11). MVP spotkania została... Patrycja Matieli.

Kobiety

Pierwsza akcja Miedzowych zakończyła się rzutem karnym, którego jednak nie wykorzystała Kinga Grzyb, trafiając w słupek. Skuteczność w pierwszych minutach nie była mocną stroną obu drużyn, które obijały słupki i rzucały obok bramki. Wynik dopiero w siódmej minucie otworzyła Zorica Despodovska, a chwilę później było 1:1 po trafieni Patrycji Matieli. Po dziesięciu minutach, grające często w osłabieniu Metraco Zagłębie nadal miało na swoim koncie jedną bramkę, rywalki w tym czasie rzuciły trzykrotnie. Miedziowym nie wciąż nie szło w ataku, efektem czego byliśmy świadkami tylko trzech bramek po stronie lubinianek w pierwszym kwadransie. Chwilę później o czas, przy wyniku 4:8, poprosiła Bożena Karkut. Metraco Zagłębie powoli zaczęło odrabiać straty, ale KPR miał Kingę Jakubowską, która rzucała jak na zawołanie. Po pierwszych dwóch kwadransach na tablicy wyników było 8:11.

Aby myśleć o odwróceniu losów meczu Miedziowe musiały poprawić przede wszystkim skuteczność, bo ta bez wątpienia była największą bolączką w pierwszej części. Tak też się stało. Otwarcie drugiej połowy było piorunujące w wykonaniu Metraco Zagłębia. Lubinianki poprawiły nie tylko skuteczność w ataku, ale i w obronie. Efekt? KPR swoją pierwszą bramkę po przerwie rzuciły dopiero po kwadransie! W tym czasie Miedziowe trafiały sześciokrotnie i było 14:11. Przyjezdne w końcu się przełamały i poszły za ciosem, dzięki czemu doprowadziły do remisu po 14. Dziesięć minut przed końcem było 15:14 dla Metraco Zagłębia, ale chwilę później czerwoną kartę za faul ujrzała Małgorzata Buklarewicz. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej nie oddały pola rywalkom, wręcz przeciwnie, zaliczyły znakomity fragment meczu i z wyniku po 15 wyszły na 20:16 i mecz został rozstrzygnięty!

Dzięki wygranej Metraco Zagłębie Lubin odrobiło część strat do prowadzącej Perły Lublin i powiększyły przewagę nad derbowym rywalem z Kobierzyc.

MVP meczu: Patrycja Matieli (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 21:18 (8:11)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 3, Hartman 6, Trawczyńska, Buklarewicz 1, Górna 1, Miłek, Ważna 3, Zawistowska, Matieli 3, Noga, Belmas 2, Pielesz, Milojević 2.

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 8, Kucharska 1, Ilnicka, Tomczyk, Piotrowska 1, Janas 2, Kuriata, Wiertelak 2, Ivanović, Walczak 1, Koprowska 1, Despodovska 2, Wicik, Michalak.

Sędziowie: Korneliusz Habierski, Grzegorz Skrobak, Delegat ZPRP: Zbigniew Uszyński