Wygrana z meczu "Różowej Wstążki" 11 paź

Wygrana z meczu "Różowej Wstążki"

11 paź 2024 20:59

Kolejny komplet punktów KGHM MKS Zagłębia Lubin. Miedziowe w 5. Serii ORLEN Superligi Kobiet pewnie pokonały Młyny Stoisław Koszalin. Spotkanie w hali RCS zakończyło się wygraną lubinianek 27:16 (13:9). Niestety wygrana została okupiona kontuzją Karoliny Jureńczyk.

Kobiety

Mistrzynie Polski na prezentację wyszły w okazjonalnych koszulkach z różową wstążką. Lubinianki kolejny rok wspierają akcję społeczną „Różowy październik”, który jest miesiącem podnoszenia świadomości na temat czynników ryzyka raka piersi, a różowa wstążka to symbol solidarności z kobietami.

Pierwsze meczu minuty to wyrównana walka. Wynik spotkania otworzyła Mariane Fernandes, a na jej bramkę odpowiedziała Anna Mączka. W piątej minucie koszalinianki wyszły na prowadzenie 3:2, ale chwilę później do remisu doprowadziła Patrycja Matieli. W dziesiątej minucie było po 4. Lubinianki odzyskały prowadzenie w 13. minucie, kiedy bramkę po kontrze zdobyła Adrianna Górna. Od tego momentu zaczęła zarysować się przewaga Miedziowych. Mistrzynie Polski dorzuciły kolejne bramki, a swoim rywalkom nie dawały się pokonać. W efekcie czego KGHM MKS Zagłębie prowadziło 10:6 i do przerwy utrzymało 4-bramkową przewagę.

Na początku drugiej połowy oglądaliśmy tylko trafienia lubinianek. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rzuciły cztery bramki z rzędu. Pierwszą dla Koszalina zdobyła Nicola Żmijewska osiem minut po zmianie stron. Przez kwadrans drugiej połowy lubinianki dały się pokonać tylko dwa razy. KGHM MKS Zagłębie grało skutecznie w ataku i obronie, dzięki czemu dziesięć minut przed końcem spotkania było już 23:13. Niestety w 53. minucie kontuzji doznała Karolina Jureńczyk i musiała opuścić plac gry na noszach w asyście ratowników medycznych. Do końca meczu utrzymywała się pewna przewaga Miedziowych, które wygrały różnicą jedenastu trafień.

W środę Miedziowe w ligowym klasyku zmierzą się na własnym parkiecie z MKS FunFloor Lublin.

KGHM MKS Zagłębie Lubin - Młyny Stoisław Koszalin 27:16 (13:9)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Jakubowska 3, Promis 3, Pankowska 2, Cavo 1, Fernandes 5, Guirassy 1, Grzyb 1, Janas, Przywara, Górna 3, Drabik, Weber 3, Matieli 2, Jureńczyk 3.

Młyny Stoisław: Filończyk, Klarkowska – Mączka 5, Harić 1, Choromańska, Csavar, Koper, Szynkaruk, Rycharska 5, Żmijewska 3, Lasek 1, Nowicka, Furmanets 1, Lemiech, Aydin.