Wygrana w Koszalinie 11 maj

Wygrana w Koszalinie

11 maj 2024 18:58

W przedostatnim ligowym meczu sezonu 2023/2024 ORLEN Superligi Kobiet KGHM MKS Zagłębie Lubin zanotowało kolejne zwycięstwo. Tym razem Miedziowe wygrały w Koszalinie z Młynami Stoisław.

Kobiety

Na początku zespoły prowadziły bardzo wyrównaną rywalizację i nie było widać, że dzieli je aż pięć pozycji w ligowej tabeli. „Miedziowe” odskoczyły tylko na chwilę w szóstej minucie i z remisu zrobiło się 5:3 na ich korzyść. Stało się tak po dwóch bramkach Darii Przywary. Jednak za chwilę taki sam „numer” w postaci dwóch szybkich bramek z rzędu „wykręciła” Marcelina Polańska i na tablicy znów widniał remis. Tym razem 5:5. W koszalińskiej hali widowiskowo – sportowej trwała zacięta walka. Obie drużyny postawiły na mocną obronę, korzystały też, gdy zdarzała się szansa na kontratak. Zagłębie takie szanse wykorzystuje i to one jeszcze dwa razy do przerwy pozwalały zawodniczki Bożeny Karkut „odskoczyć” (12. min – 6:9 i 20. min – 10:14). Koszaliniankom udało się w końcu znaleźć sposób na niezawodną w tej części meczu Darię Przywarę, a bramkę „zamurowała” Natalia Filończuk. Mistrzynie Polski, które w tym sezonie zapewniły sobie obronę tego tytułu na kilka serii przed zakończeniem ligowej rywalizacji, przez prawie sześć minut były bezradne. W tym czasie miejscowe „nadrabiały zaległości” (26. min – 13:14). Do przerwy było 14:17.

Krzywdzącym byłoby powiedzieć, że w drugiej połowie spotkania miejscowe poddały się bez walki, ale faktem jest, że nie radziły sobie w tej rywalizacji już tak dobrze jak do przerwy. Zawodniczki Krzysztofa Przybylskiego starały się wciąż stawiać rywalkom trudne warunki, ale te były wyraźnie lepsze. Zaczęły wywiązywać się z roli faworytek. Postawiły na szybki atak i w mgnieniu oka zaczęły dopisywać do konta kolejne trafienia. Już w 37. minucie prowadziły 24:17. Do ostatniego gwizdka miejscowe próbowały odrabiać straty, ale mistrzynie Polski okazały się po prostu zbyt silne. Zwyciężyły 35:29.

Młyny Stoisław Koszalin - KGHM MKS Zagłębie Lubin 29:35 (14:17)

Młyny Stoisław: Filończuk, Ivanytsia - Bayrak, Urbaniak 1, Mączka 1 (1/2), Zaleśny 1, Haric 1, Choromańska 2, Koper 3, Szynkaruk 3 (3/3), Rycharska 3, Żmijewska 2, Kubisova 3, Nowicka 2, Szajek 3, Polańska 4.

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz - Promis 2, Pankowska 1, Grzyb, Przywara 7 (2/3), Górna 4, Zych, Drabik 3, Szarkova, Milczarczyk, Michalak 6, Bujnochova 6 (2/2), Matieli, Jureńczyk 6.