Wszystko pod kontrolą 27 sty

Wszystko pod kontrolą

27 sty 2019 21:00

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wróciły na fotel lidera PGNiG Superligi Kobiet. Miedziowe pokonały dziś Start Elbląg 27:24 (13:12), odnosząc trzynaste zwycięstwo w sezonie!

Kobiety

Przyjezdne dobrze weszły w mecz i po trafieniach Barbary Choromańskiej i Patrycji Świeżawskiej prowadziły 2:0. Pierwsza bramka na konto Miedziowych została zapisana w piątej minucie, po trafieniu Klaudii Pielesz. Do remisu lubinianki doprowadziły w ósmej minucie, kiedy bramkarkę Startu pokonała Małgorzata Buklarewicz, a chwilę później Patrycja Matieli dała Metraco Zagłębiu pierwsze prowadzenie w meczu. W dziesiątej minucie o czas poprosił Andrzej Niewrzawa, gdyż jego zespół stracił cztery bramki z rzędu i było 6:4. Wskazówki trenera niewiele pomogły zawodniczkom Startu, bo Miedziowe szybko odskoczyły i przed upływem dwudziestej minuty prowadziły różnicą pięciu trafień – 12:7. Przyjezdne nie poddały się jednak i zdobyły trzy bramki z rzędu, wówczas o czas dla swojej drużyny  poprosiła Bożena Karkut. Do przerwy Metraco Zagłębie Lubin prowadziło 13:12.

Zaraz po przerwie lubinianki szybko dorzuciły dwie bramki i wyszły na 3-bramkowe prowadzenie. Pięć minut po zmianie stron o kolejny czas, przy stanie 17:13, poprosił Andrzej Niewrzawa. W 40. minucie było już 20:14 dla Metraco Zagłębia, ale chwilowy przestój sprawił, że zawodniczki z Elbląga rzuciły cztery bramki z rzędu i wróciły do gry. Miedziowe utrzymywały 3-4 bramkową przewagę nad rywalkami, grały pewnie i skutecznie, zmierzając do kolejnego ligowego zwycięstwa. Prawdziwą „brazylianę” pokazała dziś Patricia Matieli, która oprócz znakomitego rozgrywania piłki zdobywała bramki, po których ręce same składały się do oklasków.

– Cieszą mnie trzy punkty, bo trudno nam się grało, bo Elbląg budzi się z zimowego snu i gra dużo lepiej w tej chwili niż w pierwszej rundzie. Od początku dość trudno było nam obrobić i wyprowadzić kontry. Kiedy prowadziliśmy różnicą 4-5 bramek i mogliśmy jeszcze powiększyć swoją przewagę, tak się jednak nie stało. Nie wykorzystywaliśmy 100-procentowych sytuacji. Są takie mecze, kiedy nie idzie i ten właśnie taki był. Patricia dziś brała na siebie ciężar gry w tych najtrudniejszych momentach – podsumowała trener Metraco Zagłębia Bożena Karkut.

MVP meczu: Patricia Matieli (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 27:24 (13:12)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 2, Hartman , Trawczyńska 3, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 3, Rosińska , Ważna 4, Matieli 6, Jochymek, Belmas , Pielesz 3, Milojević 1, Piechnik 4.

Start: Powaga, Pająk – Balsam 2, Choromańska 2, Świerczek 7, Waga 1, Jędrzejczyk 2, Gadzina 4, Świerżewska 5, Stapurewicz, Jaszczuk 1.

Sędziowie: Jakub Gnyszka, Mateusz Stonoga, Delegat ZPRP: Zbigniew Tarczykowski